REKLAMA

Grillowaniem i turniejem siatkówki otworzono kompleks na browarach [wideo, zdjęcia]

Dokładnie 649 osób poparło projekt budowy kompleksu sportowego na popularnych Browarach podczas konkursu przeprowadzonego w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016. Teraz te osoby mają ogromną satysfakcję. 

REKLAMA

W minioną niedzielę odbył się piknik podczas którego oficjalnie otwierano ten obiekt. Oprócz mieszkańców udział w nim wzięli burmistrz Końskich Krzysztof Obratański oraz wiceburmistrz Marcin Zieliński. Najszczęśliwszą osobą na placu był jednak Mirosław Marczak, który to zapoczątkował zbieranie podpisów pod tę inwestycję. – „Zgłosiłem projekt, zdobyłem odpowiednią liczbę podpisów, a następnie złożyłem to do urzędu jako zagospodarowanie tego terenu pod teren rekreacyjno-sportowy. Pomysł to jest w zasadzie mojej córki. Ona na tym terenie, kiedy jeszcze były tu chaszcze przychodziła grać w siatkówkę, bo sama trenowała. Nie mieli się gdzie bawić, bo rozwieszali starą siatkę, czy linkę. Tak mi to przyszło do głowy by wykorzystać te tereny, była akurat okazja więc zgłosiłem to do urzędu.”  – mówił nam inicjator pomysłu podczas symbolicznego wkopywania pierwszej łopaty pod tę inwestycję.

Pomysł córki i starania ojca zostały doprowadzone do szczęśliwego końca. Teraz na placu znajdującym się kilkadziesiąt metrów od zbiornika wodnego Browary stoi boisko do piłki siatkowej plażowej, ławeczki do siedzenia wraz ze stolikiem, a także mała siłownia zewnętrzna. Na brak zainteresowania kompleks na pewno nie może narzekać. Przez ostatnie dni przewinęły się przez niego dziesiątki mieszkańców okolicznych ulic. I choć póki co by zagrać na piaszczystym boisku należy przyjść z własnymi taśmami i siatką to władze zapewniają, że już za moment te elementy będą tam zamontowane na stałe.

REKLAMA

Otwarcie kompleksu sportowego na Browarach 11

Podczas oficjalnego otwarcia rozegrano  turniej amatorów w siatkówkę plażową. Zwyciężyła go drużyna „Żab” w składzie Agnieszka Kołba i Marcin Leksycki. Podkreślić należy, że tak naprawdę wygranym był każdy, bo chodziło o dobrą zabawę. Pełne wyniki prezentujemy poniżej:

1. „Żaby”(Agnieszka Kołba, Maricn Leksycki)
2. „Browary” (Jan Milczarek, Mikołaj Florczyński)
3. „Kadetty” (Marta Kołba, Paweł Kania
4. „Plażowicze” (Daniel Jankowski, Kuba Sabaś)
5. „Martuszki” (Marta Kowalik, Jakub Rak)
6. „Browarki” (Ola Marczak, Konrad Szustak)
Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *