REKLAMA

Grupy młodzieżowe Neptuna i AP Champions trenują przed sezonem [wideo, zdjęcia]

Drużyny młodzieżowe Akademii Piłkarskiej Champions i Neptuna Końskie ciągle trenują. Celem szkoleniowców jest rozwój indywidualny uzdolnionych piłkarzy. Chętni rodzice mogą w dowolnej chwili zapisać swoje pociechy na treningi piłkarskie. Trwają też zgłoszenia dla dziewcząt. Przyglądamy się przygotowaniom młodych zawodników z Końskich przed sezonem 2021/2022.

REKLAMA

„Przygotowania idą pełną parą, właściwie jeśli chodzi o kategorie młodzieżowe, to nie ma takich okresów przygotowawczych do sezonu. Raczej jest to ciągła praca z podziałem na mikrocykle, na mezocykle i materiał, nad którym pracujemy w naszych grupach młodzieżowych, aby rozwijać ich umiejętności. Cały czas staramy się to doskonalić, poprawiać, aby te efekty szkoleniowe były jak najlepsze” – informuje nas Bartłomiej Gad, prezes Neptuna Końskie.

W Końskich odbywają się treningi dla wszystkich grup młodzieżowych od 4. roku życia – od skrzata, aż po juniora starszego. Dzieci do 13. roku życia trenują w AP Champions, po czym przechodzą do młodzików starszych Neptuna Końskie. Organizacje te ściśle ze sobą współpracują, a szkoleniowcy nieustannie chcą się rozwijać, by przekazać jeszcze więcej wiedzy i umiejętności młodym podopiecznym. Ponadto Akademia Piłkarska Champions Końskie odznaczona jest Złotym Certyfikatem Polskiego Związku Piłki Nożnej.

REKLAMA

„Jako trenerzy staramy się podnosić swoje kwalifikacje. Chcielibyśmy wprowadzić „Zawód – trener”, żeby się poświęcić, zaangażować, bo często bywa tak, że trener tę pracę traktuje dorywczo. Jesteśmy na etapach rozmów, żeby dalej podnosić kwalifikacje trenerów, trenerzy biorą udział w kursach UEFA C, B i A i z każdym rokiem staramy się, żeby ta wiedza trenerów się poszerzała” – mówi nam Grzegorz Kądziela, trener w AP Champions Końskie.

Grupy młodzieżowe Neptuna i Akademii osiągają także sukcesy w rozgrywkach ligowych na szczeblu wojewódzkim – do I ligi awansowała drużyna młodzików starszych, a piłkarze z rocznika 2009-2010 ze względu na poziom, który prezentują także będą grać w nowo utworzonej I lidze. Jednak to nie sukcesy są celem szkolenia młodych zawodników.

„Samym celem szkolenia młodzieży nie jest osiąganie sukcesów w tej piłce młodzieżowej. Pewnie, że fajnie, gdy one są, bo sprawia to wiele radości dzieciakom, rodzicom, trenerom i wszystkim, którzy są z klubem związani. Teraz nacisk będzie na to, aby przede wszystkim skupiać się na zdolnościach indywidualnych zawodników, skupiać się na indywidualnym ich rozwoju, żeby później mogli grać w drużynie seniorskiej – czy to w IV lidze, gdzie znajduje się Neptun, czy to gdzieś wyżej” – przyznaje prezes Neptuna.

Akademia wprowadza w tym sezonie także innowację w naszym regionie – zajęcia piłkarskie dla dziewcząt.

„Wprowadzamy nabór na grupę dziewcząt, już jest kilka chętnych osób, także myślę, że niebawem ruszy ten pierwszy trening pokazowy, gdzie będą dziewczynki trenowały same. Do tej pory mieliśmy pojedyncze piłkarki, ale one były w grupach chłopców” – dodaje Grzegorz Kądziela.

Nabór do drużyn młodzieżowych trwa cały rok. Rodzice mogą przyprowadzić swoje dziecko na trening w dowolnym momencie. O szczegółowy harmonogram treningów można pytać pod numerem telefonu 721 137 410. Wszelkie aktualności zamieszczane są także na stronie internetowej Neptuna Końskie – TUTAJ.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *