REKLAMA

Grzegorz Kądziela z AP Champions na stażu w Szachtarze Donieck! [zdjęcia]

Szachtar Donieck to klub piłkarski, którego kibicom przedstawiać nie trzeba. To obok Dynama Kijów najbardziej znany ukraiński zespół. Wielokrotny uczestnik Ligi Mistrzów, w tym fazy pucharowej. Ostatnio w Szachtarze gościł trener z Końskich. Mowa o Grzegorzu Kądzieli, który na co dzień zajmuje się szkoleniem dzieci w Akademii Piłkarskiej Champions oraz młodych piłkarzy Neptuna Końskie.  

REKLAMA

Trener Akademii Piłkarskiej Champions Końskie Grzegorz Kądziela razem z trójką trenerów z Mińska Mazowieckiego, Łowicza oraz Piekar Śląskich przebywał na tygodniowym stażu trenerskim w akademii 13-krotnego mistrza Ukrainy Szachtar Donieck (obecny wicemistrz) –„Podczas tygodniowego pobytu mieliśmy możliwość zapoznania się z filozofią i zasadami funkcjonowania topowej akademii piłkarskiej w Europie, a także hospitacji zajęć treningowych w kategoriach wiekowych od U-13 do U-19. Po każdym treningu rozmawialiśmy z trenerami odnośnie prowadzonych zajęć. W czasie tygodniowego pobytu udało mi się zgromadzić wiele notatek oraz filmów szkoleniowych, które postaram się wpleść w swoją codzienną pracę w AP Końskie oraz w Neptunie Końskie” – opowiada nam Kądziela.

REKLAMA

Nasz szkoleniowiec brał udział między innymi  w meczach pierwszej ligi ukraińskiej drużyny seniorów, a także drużyny młodzieżowej U-19 z drużynami FK Lwów. Miał okazję przyglądać się także piłce na najwyższym poziomie. Podczas jego pobytu na Ukrainie Szachtar grał bowiem w Lidze Mistrzów z Sheriffem Tyraspol.

Ze względu na konflikt w Donbasie w 2014 roku Akademia Szachtar została przeniesiona z Doniecka do Kijowa. Obecnie stadion w Doniecku wybudowany na Euro w 2012 roku jest nieczynny, gdyż został zniszczony w trakcie konfliktu –„Specjalne podziękowania składam dla Działu Szkolenia Akademia Piłkarska Champions za organizację i możliwość wyjazdu na staż” – dodaje Kądziela.

Zdjęcia:

REKLAMA

3 thoughts on “Grzegorz Kądziela z AP Champions na stażu w Szachtarze Donieck! [zdjęcia]

  1. Konstantynopolistanczykiewiczykówna 6 stycznia 2022 at 21:05 - Reply

    Grzegorz Kądzielą wyròsł na twardziela……, a to tylko biznes i kaska, więc nie ma co nobilitować pana trenera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *