REKLAMA

AKTUALIZACJA: Grzegorz Piec z nominacją. Koniec ‚bezkrólewia’ w powiecie

Jak udało nam się ustalić Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podpisał nominację dla Grzegorza Pieca związaną z pełnieniem funkcji rozwiązanych organów powiatu koneckiego. Piec będzie zarządzał powiatem koneckim do czasu poznania wyników nowych wyborów i ukształtowania się nowego Zarządu Powiatu Koneckiego. 

REKLAMA

Przypomnijmy: w środę 20 marca wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek wydała obwieszczenie informujące o rozwiązaniu Rady Powiatu Koneckiego z mocy prawa z dniem 26 stycznia. Przyczyną było wybranie liczby członków Zarządu Powiatu Koneckiego niezgodnej ze statutem powiatu (statut wskazywał na czterech, dokonano wyboru trzech). Od tego czasu w powiecie, a przede wszystkim w Starostwie Powiatowym panowało „bezkrólewie”. Dzisiaj sytuacja uległa zmianie. Dziś Grzegorz Piec otrzymał z rąk wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek dokumenty potwierdzające jego nominację na urząd osoby sprawującej funkcje organów powiatu koneckiego. Następnie natychmiastowo przystąpił do pracy tak by możliwie najszybciej przywrócić sprawne funkcjonowanie jednostki. W Starostwie dziś odbyły się dziesiątki narad – między innymi wszelkie pełnomocnictwa do wydawania decyzji administracyjnych otrzymali naczelnicy wydziałów. To oznacza, że można już w tym urzędzie normalnie załatwiać swoje sprawy. Za chwilę zaczną też być wypłacane zaległe pensje dla pracowników oraz zapłaty dla kontrahentów. 

REKLAMA

Grzegorz Piec to szef struktur Prawa i Sprawiedliwości w powiecie koneckim, mieszka w Kozowie w gminie Smyków. Ostatnio zawodowo pracował jako wicedyrektor wojewódzkiego KRUS-u w Kielcach.

REKLAMA

One thought on “AKTUALIZACJA: Grzegorz Piec z nominacją. Koniec ‚bezkrólewia’ w powiecie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *