REKLAMA

Hala gimnastyczna w Kapałowie już oficjalnie otworzona! [wideo, zdjęcia]

W czwartek w Kapałowie w gminie Radoszyce przy tamtejszej Szkole Podstawowej zainaugurowano działanie hali sportowej. Obiekt powstał dzięki uzyskaniu przez gminę unijnego dofinansowania. 

REKLAMA

To był szczególny dzień nie tylko dla szkolnej społeczności, ale i dla wszystkich mieszkańców Kapałowa oraz całej gminy, którzy od czwartku mają gdzie uprawiać sport. –„Stało się. Powstał nowy obiekt. Cieszę się z faktu, że wieloletnie marzenia po przezwyciężeniu wielu pojawiających się trudności ziściły się. Powstał piękny obiekt sportowy i tym piękniejsze, że wzniesiony w czasie obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości” – mówiła do zgromadzonych zachwycona dyrektor Szkoły Podstawowej w Kapałowie Małgorzata Patynowska.

Hala gimnastyczna jest drugim takim obiektem w gminie po tej, która znajduje się w centrum Radoszyc. Jest to kolejny krok wykonany w kierunku sportowego rozwoju tego regionu. Dla burmistrza Michała Pękali zbudowanie obiektu jest spełnieniem dziecięcych marzeń, ponieważ on sam jest absolwentem szkoły w Kapałowie –„Mimo, że nie mieliśmy warunków zdobywaliśmy jakieś sukcesy. Przechodziliśmy do etapu powiatowego, później wojewódzkiego i tam w województwie zazdrościliśmy naszym kolegom, że mieli wspaniałe warunki, mieli sale gimnastyczne. I wtedy marzyliśmy by taka sala gimnastyczna również w malej miejscowości, w Kapałowie mogła zagościć. Dziś jest wielki dzień, w którym to nasze marzenia się spełniają, bo warto marzyć.” – mówił do zgromadzonych burmistrz Michał Pękala.

REKLAMA

Urzędnicy starania o budowę hali rozpoczęli w 2016 roku. Wtedy to wykonano dokumentację budowy i złożono wnioski o dofinansowanie. W 2017 roku gmina podpisała umowę o dofinansowanie z Urzędem Marszałkowskim. Tutaj dużą rolę odegrała ówczesna członkini Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Agata Binkowska –„To dla mnie wielki zaszczyt i przyjemność uczestniczyć w tej dzisiejszej uroczystości, bo jest ona swoistym zakończeniem mojej przygody jako członka Zarządu Województwa. To ostatni etap, zwieńczenie mojej pracy, zwieńczenie wielkiego wysiłku, który włożyliśmy wszyscy razem aby inwestować w powiat konecki. Ta inwestycja kończy tę 168 milionową inwestycję w cały powiat konecki.” – mówiła podczas uroczystości Binkowska.

Przypomnijmy, że hala to inwestycja warta 1 milion 900 tysięcy złotych z czego 1 milion 400 tysięcy pochodzi z funduszy unijnych. Budowa rozpoczęła się w marcu 2018 roku, a zakończyła po kilku miesiącach w grudniu –„Wierzę gorąco, że ta sala gimnastyczna będzie dla naszej młodzieży, ale również dla mieszkańców gminy Radoszyce otwarta do późnych godzin wieczornych. Wierzę gorąco, że razem będziemy się tutaj spotykać i grać w piłkę. Wierzę, że tak jak sala gimnastyczna w Radoszycach tak i ta w Kapałowie będą mogły żyć” – tłumaczył burmistrz Pękala.

Hala gimnastyczna w Kapałowie nie jest pełnowymiarową halą sportową, ale bez trudu można na niej uprawiać wiele dyscyplin drużynowych jak futsal, siatkówka, czy koszykówka. W czwartkowej uroczystości jej otwarcia udział wzięło wielu znamienitych gości, w tym między innymi radny powiatowy Paweł Pękala oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Radoszycach Marian Jankowski. Przedstawiciele innych szkół z okazji otwarcia wręczyli dyrektor placówki w Kapałowie specjalny sportowy prezent, a obiekt poświęcił ksiądz dziekan Józef Tępiński. Symboliczną wstęgę przecięli zaś: burmistrz Michał Pękala, dyrektor szkoły Małgorzata Patynowska, przedstawicielka rodziców Barbara Czapla, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Wiktoria Mazur. Z kolei młodzież z Kapałowa przedstawiła część artystyczną traktującą między innymi o historii Radoszyc.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *