REKLAMA

Hala przy SP2 robi wrażenie. Oglądali ją radni [wideo, zdjęcia]

W centrum Końskich przy Szkole Podstawowej nr 2, która znajduje się przy ulicy Polnej powstaje zupełnie nowa, pełnowymiarowa hala sportowa. Obiekt jest już w stanie surowym zamkniętym i trzeba przyznać, że swoimi gabarytami robi duże wrażenie. We wtorek na plac budowy zajrzeli radni Rady Miasta i Gminy w Końskich.

REKLAMA

Tego typu wizyty radnych odbywają się na wszystkich większych inwestycjach czynionych przez konecki samorząd. Przy tej okazji kilka słów o postępujących tam pracach opowiedział nam burmistrz miasta i gminy Krzysztof Obratański –„To jest obiekt, który powstaje dzięki dofinansowaniu z Polskiego Ładu. Ten obiekt był od dawna oczekiwany. Szkoła Podstawowa nr 2 to jedna z największych szkół nie tylko w gminie Końskie, ale i powiecie koneckim. Do tej pory dysponowała niewielką salą gimnastyczną, która w porównaniu do nowoczesnych jest mikroskopijna […] Poza tym to jest obiekt w środku miasta, który przyciągał także po lekcjach. Ta salka była zawsze wynajmowana i zawsze brakowało tutaj miejsca. Budowa hali od dawna była zgłaszanym postulatem, a jeżeli czegoś brakowało to właśnie pieniędzy. W sumie cały obiekt kosztuje 15 mln 600 tysięcy złotych i on składa się trzech odrębnych części połączonych ze sobą integralnie. To jest sam obiekt sportowy – hala pełnowymiarowa. Tu będą możliwe rozgrywki w siatkówkę, koszykówkę. Będzie też możliwość przedzielenia parkietu na potrzeby na kilka odrębnych autonomicznych. Druga część to zaplecze samej hali. Dzięki temu możemy odciąć halę od szkoły i tylko z niej korzystać. Oprócz głównego parkietu są tu szatnie, natryski, toalety, pokoje na sprzęt sportowy, pokój na narady sędziów. Część łącznikowa to wszystko zawiera. Natomiast trzecia część obiektu to boisko wielofunkcyjne. Ono będzie chronione piłkochwytami, ale pozwoli na to by w sposób racjonalny wykorzystać tę przestrzeń do celów sportowych wtedy kiedy będą warunki pogodowe na to pozwalały” – tłumaczył nam włodarz.

REKLAMA

Na ten moment można już w pełni podziwiać dużą kubaturę budynku – jest on też zadaszony, wstawione są okna i drzwi, kończona jest też elewacja –„Po raz pierwszy zastosowaliśmy rozwiązanie systemowe polegające na dociepleniu grubą warstwą wełny mineralnej i obłożeniu płytami elewacyjnymi. To rozwiązanie nieco droższe niż pokrycie styropianem i tynkiem, ale te płyty są estetycznie bardzo fajne, ale i bardzo odporne. Liczymy na to, że większa cena odpłaci nam się wytrzymałością i walorami estetycznymi” – dodaje Obratański.

Ciekawostką będzie wykorzystany w hali parkiet – ma on być w pełni wykonany z drogiego, ale i najlepszego dla tego typu obiektów sportowych klonu kanadyjskiego.

Według podpisanej umowy firma Perlak z Kielc na oddanie budowy ma czas do końca sierpnia 2024 roku. Wykonawca deklaruje jednak oddanie samej hali do użytku do końca bieżącego roku szkolnego.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Hala przy SP2 robi wrażenie. Oglądali ją radni [wideo, zdjęcia]

  1. oja pisze:

    Trzeba było pisać na Forum Echa Dnia aby hala powstała dla Koneckiej młodzieży Spóźniona z 20 lat!!! Szkoda .że zlikwidowano szkołę SP Nr 3 przy ul. Partyzantów tam miała też powstać hala sportowo -widowiskowa .

Dodaj komentarz