REKLAMA

Hala sportowa i SP w Fałkowie przechodzą termomodernizację [wideo, zdjęcia]

Gigantyczna inwestycja termomodernizacji budynków użyteczności publicznej jest realizowana w Fałkowie. Gołym okiem widać ogrom prac przy Szkole Podstawowej w Fałkowie oraz tamtejszej hali sportowej. Włodarze gminy zapowiadają także odnowienie przyszkolnego boiska.

REKLAMA

„Tutaj w ramach termomodernizacji wykonujemy prace budowlane polegające na ociepleniu ścian, wymianie okien, ociepleniu fundamentów, jak również dachu, a także modernizacja kotłowni poprzez wykonanie pomp ciepła na obiekcie szkolnym w Szkole Podstawowej w Fałkowie i hali sportowej w naszej miejscowości” – opowiada nam Paweł Pękala, przedstawiciel Urzędu Gminy w Fałkowie.

Koszt termomodernizacji kompleksu edukacyjnego w Fałkowie to około 2,5 miliona złotych przy gigantycznym, bo aż 95-procentowym dofinansowaniu. Prace mają zakończyć się do końca lipca.

REKLAMA

Wkrótce natomiast rozpocznie się inwestycja mająca na celu renowację przyszkolnego boiska na świeżym powietrzu.

„W połowie kwietnia rozpoczną się prace polegające na odnowieniu naszego tzw. orlika przy Szkole Podstawowej w Fałkowie. Jest to boisko wykonane w 2013 roku i z uwagi na dosyć intensywną eksploatację straciło swoje walory estetyczne i użytkowe, dlatego chcemy odnowić to boisko” – informuje nas Paweł Pękala.

Projekt obejmujący renowację zarówno boiska poliuretanowego w Fałkowie, jak i sali gimnastycznej oraz boiska poliuretanowego w Czermnie opiewa na 700 tysięcy złotych, przy 75-procentowym dofinansowaniu.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Hala sportowa i SP w Fałkowie przechodzą termomodernizację [wideo, zdjęcia]

  1. Pingback: Jasna elewacja domu – na co zwrócić uwagę? | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *