REKLAMA

Hala sportowa przy 'Dwójce’ powstanie już wkrótce [wideo, zdjęcia]

Wracamy do tematu budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Końskich. We wtorek 28 grudnia miało miejsce oficjalne przekazanie środków z Polskiego Ładu na ręce burmistrza Krzysztofa Obratańskiego i dyrektora placówki Jacka Szmita.

REKLAMA

Dofinansowanie na budowę obiektu wynosi 12,6 miliona złotych. Jest to aż 90% zakładanych kosztów inwestycji, która jest szkole bardzo potrzebna. „Dwójka” to największa tego typu placówka gminna. Obecnie w jej murach uczy się aż osiem roczników dzieci, a to wskutek reformy z 2017 roku. Obecna sala gimnastyczna nie jest w stanie pomieścić wszystkich klas, które mają lekcje z wychowania fizycznego w jednym czasie. Szczególnie w zimę, gdy zajęcia nie mogą odbyć się na dworze ze względu na warunki pogodowe.

– „Miejsce jest nieodpowiadające wymogom, za małe. A tutaj, gdzie jest to boisko powstanie ta hala i miejmy nadzieję, że będzie to przyszłościowa inwestycja, na dziesiątki lat służąca dzieciom przede wszystkim, ale też młodzieży, bo nie będzie pewnie wykorzystywana tylko w ciągu dnia, w godzinach lekcji, ale też popołudniami na różne zajęcia rekreacyjne. Oby się dobrze i bezpiecznie wszystkim użytkowało” – opowiada wiceminister Piotr Wawrzyk.

REKLAMA

W przekazaniu środków na budowę hali wzięli udział: sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Piotr Wawrzyk, burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański wraz z zastępcami Krzysztofem Jasińskim oraz Marcinem Zielińskim, a także dyrektor koneckiej „Dwójki” Jacek Szmit i przewodnicząca koneckich struktur NSZZ „Solidarność” Helena Obara.

Dokumentację na projekt „Budowa hali gimnastycznej wraz z zagospodarowaniem terenu przy Szkole Podstawowej nr 2 w Końskich” zamówiła gmina ponad rok temu. Teraz dzięki środkom z Polskiego Ładu, które pokryją aż 90% kosztów inwestycji możliwe jest przejście do konkretów.

– „Mam nadzieję, że do końca stycznia będziemy mieć rozstrzygnięty przetarg. On jest w końcowej fazie przygotowań i jeśli się uda to ogłosimy go jeszcze w grudniu, jeżeli nie to na początku stycznia. Natomiast on obejmie kompleksowo i budowę hali wraz z wyposażeniem i elementy związane z otoczeniem, czyli budowę kompleksu boisk zewnętrznych – mówił Krzysztof Obratański.

Ponadto w inwestycji ujęte ma też być odmalowanie budynku placówki w celu odświeżenia jej wyglądu. Ostatnio miało to miejsce około 10 lat temu, z tego między innymi powodu burmistrz stwierdził, że to najwyższa pora na odnowę wizerunku szkoły.

Według planów hala sportowa ma mieć zarówno wejście przez łącznik prosto ze szkoły oraz drugie dla osób z zewnątrz. Ma to być duży budynek, który pomieści nawet kilka klas jednocześnie.

– „Z pewnością będzie to duża hala sportowa, pełnowymiarowa, mieszcząca około 250 obserwatorów, mówię tutaj o trybunach, o widzach. Będą wielofunkcyjne boiska sportowe w hali i na zewnątrz. Właśnie w tym miejscu, gdzie stoimy będą wielofunkcyjne, zewnętrzne boiska. Także zdecydowanie przyda się nie tylko dla uczniów, ale także dla mieszkańców” – opowiadał o inwestycji dyrektor Jacek Szmit.

Przypomnijmy, że cała inwestycja opiewać może na około 14 milionów złotych, jednak ostateczną cenę przedsięwzięcia poznamy dopiero po zakończonym przetargu. 90% kosztów pokryje dofinansowanie z Polskiego Ładu. W ramach inwestycji powstanie hala sportowa, boiska wielofunkcyjne oraz plac zabaw dla dzieci. Do tematu na pewno jeszcze będziemy wracać.

REKLAMA

6 thoughts on “Hala sportowa przy 'Dwójce’ powstanie już wkrótce [wideo, zdjęcia]

 1. Przedsiębiorca pisze:

  Nie z Polskiego Wału tylko z mojej kieszeni.

 2. Robert pisze:

  Jest jeszcze SP nr 1 w Końskich. Tam tez brakuje hali. Dzieciaki maja zajęcia wf w auli lub śmierdzących pomieszczeniach piwnicznych. Skandalem jest brak boiska przy SP1. Są dwie bramki i kamieniste nierówne pastwisko… Tu nie potrzeba wielkich nakładów finansowych. Obratanski prawie w każdej wsi robi boiska, bieżnie, orliki a tą konecką szkole traktuje po macoszemu.

 3. mieszkaniec pisze:

  Jezu…biały szalik..Don Cotleto…

 4. Kamil pisze:

  To prawda ze SP1 w Końskich jako jedyna w powiecie szkola nie ma boiska przyszkolnego. Władze miasta topią ogromne pieniądze w bzdurnych inwestycjach a mogłyby zrobić coś pożytecznego ku uciesze dzieciaków.

 5. […] inwestycji informowaliśmy Państwa już wcześniej (TUTAJ). Podczas godziny prasowej burmistrz poinformował nas o zwycięzcy przetargu na budowę. Jest nim […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *