REKLAMA

Hala widowiskowa w Końskich już powstaje [wideo, zdjęcia]

Rozpoczęły się prace przy budowie hali widowiskowej przy Koneckim Centrum Kultury. W ziemi widać już fundamenty budowli i wskazują one na jej imponujący rozmiar. Roboty trwać mają około 18 miesięcy. 

REKLAMA

„Nie został zakończony cały proces inwestycyjny przebudowy budynku po Gimnazjum nr 2 na potrzeby Centrum Kultury, a już rozpoczęliśmy budowę sali widowiskowej, która ma być niezbędnym uzupełnieniem. Stało się to możliwe dzięki podpisaniu umowy na dofinansowanie z Funduszu Inwestycji Samorządowych. Wprawdzie to dofinansowanie na dzisiaj jest na poziomie mniej więcej 30%, ale jest to też na tyle atrakcyjne, że można było rozpocząć budowę. W ciągu 18 miesięcy od wejścia w teren ta sala może zostać oddana do użytku” – tłumaczy Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

REKLAMA

Za prace odpowiada Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane Permir, a cała hala kosztować ma blisko 9,5 miliona złotych. A jak będzie wyglądać ten zupełnie nowy obiekt przy ulicy Partyzantów? –„Ta sala architektonicznie będzie połączona z dzisiejszym budynkiem i fasadą od ulicy Partyzantów będzie nawiązywać do kształtu świątyni greckiej, a więc dawnego Antyku, obecnej Leliwy. Będzie oparta na portyku i podtrzymywana przez kolumnadę. Myślę, że to dla konecczan będzie sympatyczne odniesienie do już istniejącej w Końskich budowli”  – opowiada burmistrz Obratański.

Hala ma być dwukondygnacyjna z widownią na 360 osób, pełnym zapleczem technicznym, garderobami, holem reprezentacyjnym oraz częścią gastronomiczną i zlokalizowaną na pierwszym piętrze strefą pracowni twórczych.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *