REKLAMA

Hala widowiskowa w Końskich rośnie w oczach [zdjęcia]

Bez większych problemów przebiega budowa hali widowiskowej, która będzie połączona z Centrum Kultury przy ulicy Partyzantów. Obiekt wzrasta w bardzo dobrym tempie. W ostatnich dniach montowano na hali konstrukcję dachową opartą na dźwigarach z klejonego drewna. 

REKLAMA

Nowa hala widowiskowa ma być częścią kompleksu Koneckiego Centrum Kultury. Widownia pomieści 364 osoby, w tym cztery miejsca są przygotowane dla poruszających się na wózkach inwalidzkich. Hala ma służyć wydarzeniom kulturalnym i społecznym. Przede wszystkim chodzi tu o koncerty, czy spektakle teatralne.

REKLAMA

Po intensywnych, kilkumiesięcznych robotach budowlanych przyszedł czas na montaż konstrukcji dachowej, opartej na ogromnych dźwigarach z drewna klejonego. Równolegle prowadzone są prace przy dociepleniu ścian zewnętrznych. Wewnątrz również widoczne jest duże tempo. Rozwijane są instalacje różnego typu, a nawet niektóre ściany już pokryte są tynkami.

Za prace odpowiada Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane Permir, a cała hala kosztować ma blisko 9,5 miliona złotych. Obiekt powinien zostać oddany jeszcze w tym roku. Kolejnym etapem i wielkim wyzwaniem dla gminy Końskie oraz koneckiego domu kultury będzie jego wyposażenie. Technika estradowa oraz cały osprzęt potrzebny do organizacji wydarzeń kulturalnych na najwyższym poziomie to duże koszty, podobnie jak profesjonalne urządzenie sali koncertowej.

Zdjęcia (UMiG Końskie):

REKLAMA

5 thoughts on “Hala widowiskowa w Końskich rośnie w oczach [zdjęcia]

  1. Faaajnie, „koncerty, przedstawienia teatralne” , odbywają się w Końskich codziennie, albo przynajmniej co tydzień i nie ma gdzie ich teraz organizować 😔 … bo nie ma takiej hali … będzie hala, będą nowe etaty zatrudnienia dla znajomych królika, a dla podatników następny potrzebny wydatek na utrzymanie molocha …. brawo dla kapelusznika z zadupia 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *