REKLAMA

Harcerze po raz 61. wędrowali ‚Szlakami Walk Partyzanckich’ [fotorelacja]

Wczoraj pod Pomnikiem Harcerza w Parku Miejskim w Końskich harcerze z Hufca ZHP Końskie zakończyli LXI edycję Harcerskiego Rajdu Szlakami Walk Partyzanckich – drugiego najstarszego rajdu harcerskiego w Polsce. W wydarzeniu uczestniczyło około 65 harcerzy.

REKLAMA

Rajd podzielony był na dwie trasy wedle wieku – starszoharcerską (11-16 lat) oraz zuchową (6-10 lat). Najmłodsi uczestnicy wyruszyli ze Starej Kuźnicy, natomiast harcerze starsi rozpoczęli wędrówkę w Sielpi w sobotę i maszerowali przez Piekło i Niebo do Końskich. Dla uczestników przygotowane były różne zadania na trasie – zagadki, węzły, szyfry, sprawdzenie wiedzy historycznej, robotyka, konkurs z wiedzy o uzależnieniach i sposobach im przeciwdziałania.

REKLAMA

Uczestnicy trasy starszoharcerskiej nocowali z soboty na niedzielę w budynku hufca z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. W niedzielę czekała na nich gra miejska, a następnie uroczyście harcerze zakończyli rajd przy Pomniku Harcerza w Parku Miejskim. Najlepsze patrole otrzymały nagrody i upominki.

Rajd był współfinansowany ze środków gminy Końskie w związku z zadaniem publicznym w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

Zdjęcia (Hufiec ZHP Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *