REKLAMA

Henryk Konieczny: Mamy budżet proinwestycyjny [WIDEO]

Zapowiadamy to co zmieni się w naszym regionie w 2021 roku. Dziś na tapetę wzięliśmy gminę Fałków, a o plany na 2021 roku pytaliśmy jej wójta Henryka Koniecznego. 

REKLAMA

tkn24.pl: Jaki jest budżet na 2021 rok? Co najważniejszego w nim zaplanowaliście? 
Henryk Konieczny:  „Jeśli chodzi o inwestycje to na pewno ten budżet jest proinwestycyjny, bo ponad 30% wielkości budżetu stanowią inwestycje. Z tych najważniejszych to dokończenie rewitalizacji Fałkowa, termomodernizacja trzech budynków, a w tym dwóch szkolnych, jak i budynku remizy strażackiej w Czermnie. Trwa budowa remizy strażackiej w Fałkowie […] Dostajemy nowy strażacki samochód pożarniczy MAN. Tu też były środki desygnowane na ten pojazd pożarniczy. Wielką inwestycją będzie też oczywiście budowa nowa dróg – i to tych gminnych, jak i powiatowych, bo przecież partycypujemy w 50% przy budowie dróg powiatowych” 

tkn24.pl: O jakich odcinkach drogowych do remontu w tym roku możemy mówić?
HK: –
„Praktycznie zostały nam drogi, które nie spełniają parametrów dróg gminnych. To takie drogi wewnętrzne, one są w kilku miejscowościach. To już nie są duże odcinki, ale jednak do zrobienia: Papiernia – Reczków; Sulborowice, Stanisławów, Sęp, Rudka. W tych miejscowościach chcemy te drogi wybudować. Jeśli chodzi o drogi powiatowe to mamy umowę podpisaną z powiatem koneckim i wpisana jest w budżet partycypacja ze strony gminy. To dokończenie drogi, której już zrobiliśmy 3/4, to miejscowość Pląskowice. Chodzi o dokończenie odcinka Czermno – Szreniawa – Ruda Pilczycka. Jest też zrobiona droga między Fałkowem a Budami i tutaj chodzi o dokończenie do miejscowości Studzieniec”

REKLAMA

tkn24.pl: Realizujecie też duży proekologiczny projekt, chodzi o oświetlenie…
HK: „Olbrzymią inwestycją, którą realizujemy w ramach RPO jest wymiana wszystkich opraw oświetlenia ulicznego. Oczywiście oprócz tych, które już w tej chwili mamy LEDowie i oprócz lamp fotowoltaicznych to cała reszta będzie wymieniona. Około 800 lamp oświetlenia ulicznego myślę, że na koniec najpóźniej kwietnia to oświetlenie będzie wymienione. Myślę, że to przyniesie duże oszczędności i pod tym kątem między innymi o te środki występowaliśmy” 

tkn24.pl: Co z dalszym kanalizowaniem gminy?
HK:
„Jeśli chodzi o kanalizację to chcemy się odnieść do takich miejscowości jak Smyków, Gustawów, Studzieniec. Rozważamy jeszcze miejscowość Turowice lub Zbójno. Myślę, że cztery, maksymalnie pięć odcinków. Dokumentacja będzie nam niezbędna by wystąpić o pomoc finansową z tego nowego naboru, nowego rozdania”

tkn24.pl: Czy w planach macie także inwestycje oświatowe i sportowe? 

HK: „Chcemy jeszcze wybudować nową siłownię z nowym placem zabaw przy szkole w Czermnie […] Są zapisane też środki na remonty boisk wielofunkcyjnych w Fałkowie i Czermnie, także remonty sal gimnastycznych i doposażymy po trzy sale lekcyjne w Fałkowie i w Czermnie jeśli chodzi o sale dydaktyczne” 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *