REKLAMA

Herbert śpiewany i czytany wybrzmiał w koneckim Parku Miejskim [wideo, zdjęcia]

Zamiast w niedzielę to w piątek wybrzmiała literatura Zbigniewa Herberta w Końskich. Głośne czytanie poezji początkowo miało się odbyć w niedzielę 29 lipca. W związku z ulewnym deszczem przeniesiono je na piątek 3 sierpnia. 

REKLAMA

Tym razem organizatorom nic już nie stanęło na przeszkodzie. Grupa artystów przygotowana przez główną inicjatorkę wydarzenia Annę Wiaderną mogła bez przeszkód zaprezentować przygotowany scenariusz.

Spotkanie z wierszami Zbigniewa Herberta rozpoczęło się o godzinie 18:00 w przy fontannie w Parku Miejskim. W poetyckim wydarzeniu udział wzięli zarówno recytatorzy, jak i wokaliści. Przy akompaniamencie Romana Cieślaka z koneckiego Domu Kultury poezję śpiewaną prezentowały między innymi wokalistki Ala Woldańska oraz Iza Majewska. Wśród recytatorów znaleźli się: Julia Kasielska, Mikołaj Radek i Aleksander Kopański.

REKLAMA

Przypomnijmy, że głośne czytanie (w tym przypadku także śpiewanie) wierszy Herberta było już czwartym tego typu wydarzeniem w to lato w Końskich. Wcześniej Dom Kultury zaprosił mieszkańców także do takiego spotkania z Przedwiośniem oraz Panem Tadeuszem w roli głównej.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *