REKLAMA

Honorowi Dawcy Krwi podziękowali pszczelarzom za miód

Rejonowe Koła Pszczelarzy z Fałkowa, Końskich i Stąporkowa ofiarowały w lipcu kilkadziesiąt słoików miodu Honorowym Dawcom Krwi. Uczyniły to za pośrednictwem Zarządu Koneckiego Oddziału PCK.

REKLAMA

Pierwszy raz w historii swojego istnienia, Zarząd Koneckiego Oddziału PCK spotkał się z równie miłym gestem ze strony pszczelarzy. Rejonowe Koła Pszczelarzy z Fałkowa, Końskich i Stąporkowa na początku lipca tego roku zorganizowały akcję przekazania miodu z własnej pasieki Honorowym Dawcom Krwi. Kilkadziesiąt słoików trafiło bezinteresownie do ludzi, którzy równie bezinteresownie przychodzą oddawać swoją krew, by służyła innym.

REKLAMA

Jeden z inicjatorów działania, Prezes Rejonowego Koła Pszczelarzy w Fałkowie – Józef Kołaczek, tymi słowami zwrócił się do kolegów niedługo po przekazaniu darowizny: „Dziękuję kolegom pszczelarzom za włączenie się w tę inicjatywę. Jest nam bardzo miło, że mogliśmy w ten właśnie sposób podkreślić przepiękną i bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi” . 

Miód, a przede wszystkim sam gest, bardzo krwiodawcom posmakował. Szybko się rozszedł, natomiast darczyńcom wręczono pamiątkowe pisemne podziękowania.

Podziękowania:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *