REKLAMA

Huczna 18-tka festynu Radoszyczanie Dzieciom [fotorelacja]

Po raz osiemnasty Radoszyce świętowały, a jednocześnie pomagały. W niedzielę na Stadionie Miejskim przy ulicy Krakowskiej odbyła się kolejna edycja festynu „Radoszyczanie Dzieciom”. Nie zabrakło występów gwiazd – tym razem mieszkańców i ich gości zabawiali D-Bomb oraz Wanda & Banda. 

REKLAMA

Relacja wideo już wkrótce.
Festyn „Radoszyczanie Dzieciom” przez wiele lat był skromniejszym wydarzeniem. Imprezę organizowano na placu targowym, ale jedno tak wtedy jak i dziś jest niezmienne – gorące serca mieszkańców Radoszyc, którzy tego dnia zbierają fundusze, z których później przez cały rok organizowana jest pomoc dla potrzebujących osób z gminy. Impreza z roku na rok rosła, a w 2016 roku ówczesny wójt, a obecnie burmistrz gminy Michał Pękala podjął decyzję o przeniesienie jej na stadion miejski.

REKLAMA

W niedzielę ponownie na festyny przybyło mnóstwo osób. W pierwszym bloku wydarzenia prezentowali się lokalni twórcy: na scenie młodzież ze szkół, a obok niej między innymi drużyna młodzieżowa OSP Radoszyce. Oficjalnie zaprezentowano także sołeckie stoiska, na których dominowały lokalne przysmaki. Można było je zakupić, a środki wpłyną oczywiście na charytatywny cel. Zorganizowano też konkurs na najlepszy lokalny przysmak – specjalnie jury wszystkim stoiskom przyznało równorzędne wyróżnienia. Przyznano także nagrody związane z organizowanym dzień wcześniej rajdem „Radoszycka Szprycha” (relacja TUTAJ) – wyróżnienia otrzymali najmłodszy uczestnik, najstarszy, najliczniejsza rodzina oraz najliczniejsza grupa.

W kolejnym bloku zaprezentowali się podopieczni Krystyny Lewandowskiej, czyli członkowie Koła Artystycznego „Pod 10-tką”, pokaz dali tancerze Klaudia i Michał Gałek, którzy szkolili się między innymi pod okiem słynnego Piotra Galińskiego. Zaśpiewała też młoda, ale już utytułowana wokalistka pochodząca z gminy Radoszyce – Wiktora Mazur. O 18:30 koncert rozpoczęła legenda muzyki klubowej, czyli D-BOMB, a usłyszeliśmy między innymi hit „O Ela, Ela”.

Zespół D-Bomb zabawiał radoszyczan przez ponad godzinę.

Potem festynowe emocje już tylko rosły. Przyszedł czas na wręczenie nagród – najpierw wyróżniono zaangażowane sołectwa, potem przyznano grawertony „Lider Promowania Gminy Radoszyce”. W tym roku otrzymały je trzy bardzo ważne dla lokalnej społeczności stowarzyszenia: Koło Emerytów i Rencistów z Radoszyc; Koło Gospodyń Wiejskich znad Plebanki oraz Koło Gospodyń Wiejskich Kapałów – Radoska. Grawertony wręczali: burmistrz Michał Pękala, aktualny członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Mariusz Gosek oraz była członek ów zarządu Agata Binkowska.  Część dotyczącą nagród swoimi występami uświetniła znana i lubiana już nie tylko w Radoszycach wokalistka Bożena Zielińska.

Kulminacyjnym momentem była godzina 21:00. Wtedy to na scenę na stadionie wkroczyła gwiazda święta Radoszyc, czyli stworzony w latach 80-tych band Wanda & Banda. Publiczność podczas koncertu bawiła się doskonale w rytm takich mocnych rockowych przebojów jak „Siedem życzeń”; „Nie będę Julią”, czy „Hi Fi”.

Po koncercie miało jeszcze miejsce rozwiązanie loterii fantowej – przez cały dzień na placu festynowym można było zakupić losy cegiełki, a nagrody przekazane przez sponsorów były niezwykle atrakcyjne: to między innymi sprzęt sportowy, czy gospodarstwa domowego. Później do późnych godzin trwała jeszcze biesiada pod chmurami.

Zdjęcia (Piotr Malinowski):

Zdjęcia (Paulina Adamczyk):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *