REKLAMA

I część Turnieju Futsalu dla WOŚP w Miedzierzy już za nami! [wideo, zdjęcia]

W ostatnią sobotę w miejscowości Miedzierza w gminie Smyków odbyła się I część Turnieju Futsalu na rzecz 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Głównym organizatorem odpowiedzialnym za sportowe zmagania jest Klub Sportowy Smyków. Zobaczcie sami jak przebiegały piłkarskie starcia.

REKLAMA

– „Spotykamy się tutaj podczas Wielkiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, żeby wesprzeć pana Jurka Owsiaka. Tutaj jest sztab generalny pod dyrekcją pani Beaty Janiszewskiej, która jest główną organizatorką tego sztabuZorganizowaliśmy turniej, w którym występuje 21 drużyn z terenu powiatu koneckiego i kieleckiego. To są drużyny mieszane, w których występują zawodnicy w klubach zrzeszonych, ale każdy ma swoje nazwy, grają pod swoimi nazwami. Mamy turniej dwudniowy, w sobotę i za tydzień finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a w niedzielę będzie rozegrany całkowity finał tych rozgrywek” „ – mówi Paweł Owczarek, prezes Klubu Sportowego „Smyków”.

Najwięcej emocji przyniosły zmagania w grupie C oraz D. W grupie C, aby wyłonić drużyny, które awansowały do kolejnej rundy stworzono małą tabelę, w której czołowe miejsca zajęły Stanowiska oraz Zryw Zaborowice I. Uzyskały one awans kosztem Polonii Białogon, której bilans bramkowy był najniższy. Natomiast w grupie D drużyna Lokers zapewniła sobie awans bramką strzeloną pod koniec spotkania z drużyną Galacticos. Ostatecznie do drugiej fazy awansowali: KS Smyków, Team Spierek, Wyrewolwerowani Rewolwerowcy, Granat Borki, Zryw Zaborowice I, Stanowiska, Lokers i FC Pitłacha.

REKLAMA

W rozgrywkach wzięło udział wielu zawodników z klubu KS Smyków oraz z innych okolicznych drużyn piłkarskich.  Piłkarze z Miedzierzy uplasowali się także w czołówce wyścigu o tytuł króla strzelców:
  1. Nieszporek12 bramek
  2. Łuczyński10 bramek
  3. Leśnikowski, Ślusarczyk, Pach, Skalski 9 bramek
  4. Kowalczyk8 bramek
  5. Jurek, Hendel7 bramek
Przy organizacji wydarzenia oraz podczas sędziowania pomagały osoby związane z klubem: Paweł Owczarek, Rafał Sosnowski, Dawid Kołodziejczyk, Damian Zbróg oraz Karol NieszporekW trakcie turnieju zawodnicy mogli nabrać energii częstując się kawą, herbatą, pysznymi ciastami i słodyczami, za których przygotowanie zadbała szefowa sztabu Beata Janiszewska oraz pracownicy Szkoły Podstawowej w Miedzierzy. Ponadto na fanpage KS Smyków trwają licytacje odzieży sportowej piłkarskiej reprezentacji Polski – więcej informacji znaleźć można TUTAJ.1
W trakcie trwania I części Turnieju nie spotkaliśmy wolontariuszy, którzy pojawią się dopiero podczas finału, za to przygotowana została puszka stacjonarna – „To jest puszka stacjonarna, napisane było, że spotykamy się, żeby drużyna też wsparła. Puszka jest przy poczęstunku, który też jest, można powiedzieć, w ramach tego całego spotkania i tam jest puszka stacjonarna, do której można wpłacać pieniądze” – dodaje Paweł Owczarek.
Ze względu na skalę wydarzenia oraz ilość chętnych postanowiono przygotować nagrody dla trzech zwycięskich drużyn, a także dla pojedynczych zawodników oraz bramkarzy. Upominki zostaną rozdane w dalsze części turnieju, która zostanie rozegrana w niedzielę 30 stycznia. Jej przebieg będzie następujący: osiem zespołów, które awansowały do kolejnej rundy zostanie podzielonych na dwie grupy, każda po cztery zespoły, z których po dwie drużyny awansują do półfinałów, które zostaną rozegrane systemem pucharowym. Podział grup pojawi się w najbliższych dniach.
Zdjęcia [źródło: Klub Sportowy Smyków]:

REKLAMA

One thought on “I część Turnieju Futsalu dla WOŚP w Miedzierzy już za nami! [wideo, zdjęcia]

  1. […] W ubiegły weekend rozegrano eliminacje, a podczas niedzielnego 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy fazę finałową turnieju futsalu dla WOŚP w Miedzierzy. Zwyciężyła ekipa „Stanowiska”. WIDEO z pierwszej części turnieju możecie obejrzeć TUTAJ.  […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *