REKLAMA

I LO zdobyło Puchar Starosty w piłce nożnej! [zdjęcia]

W dniach 15-17 października na stadionie OSiR w Końskich odbył się Powiatowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Koneckiego zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Końskich. Wzięło w nim udział sześć szkół, spośród których zwyciężyło I Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich.

REKLAMA

Reprezentacje szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu koneckiego w wyniku losowania zostały rozstawione w dwóch grupach. W grupie A znalazły się drużyny: ZSP nr 1, I LO i ZSP nr 3, a w grupie B: II LO, ZSP Stąporków oraz ZSP nr 2.
15 października zostały rozegrane trzy mecze eliminacyjne w grupie A:
1) ZSP nr 1 – I LO (0:0)
2) I LO – ZSP nr 3 (4:0)
3) ZSP nr 1 – ZSP nr 3 (0:3)
Do półfinału awansowały zespoły II LO i ZSP nr 3.

REKLAMA

16 października w grupie B zmierzyli się zawodnicy:
1) II LO – ZSP Stąporków (0:0)
2) ZSP Stąporków – ZSP nr 2 (3:1)
3) II LO – ZSP nr 2 (6:3)
Z grupy wyszły reprezentacje II LO i ZSP Stąporków.

17 października miały miejsce dwa mecze półfinałowe, II LO – ZSP nr 3 (0:2) oraz I LO – ZSP Stąporków (9:1) wyłoniły kandydatów do ścisłego finału. W rozgrywkach finałowych o pierwsze miejsce walczyły drużyny ZSP nr 3 i I LO (0:1), a o trzecie II LO – ZSP Stąporków (1:1). Ten mecz został rozstrzygnięty dzięki rzutom karnym, 2:3 zwyciężył zespół ZSP Stąporków. Wszystkie mecze sędziowali: Mariusz Skoczylas i Paweł Michalski.

Puchar Starosty zdobyła reprezentacja I LO. Wicemistrzem powiatu została drużyna ZSP nr 3. Na trzecim miejscu uplasował się ZSP Stąporków, a na czwartym – II LO. Puchary, dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe wręczali: Starosta Konecki Grzegorz Piec, Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Końskich Krzysztof Stachera oraz Dyrektor ZSP nr 2 Jan Rybiński. Zawody przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2: Artur Ciszek i Sławomir Ferencz, a opiekę medyczną zapewniła pani Dorota Mika.

Tekst i zdjęcia (Starostwo Powiatowe w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *