REKLAMA

I Radoszycka Szprycha odbędzie się w sobotę

W najbliższą sobotę w Radoszycach odbędzie się kolarska impreza – I Radoszycka Szprycha. 

REKLAMA

Celem Radoszyckiej Szprychy jest m.in. poznawanie historii, zabytków i piękna przyrody gminy Radoszyce i najbliższych okolic, zachęcanie mieszkańców i miłośników dwóch kółek do aktywnych form rekreacji i wypoczynku oraz integracja amatorów jazdy na rowerze.

„Impreza zapowiada się niezwykle ciekawie. Trasa rajdu wiedzie urokliwymi drogami. W trakcie jazdy uczestnicy poznają zabytki sakralne i pomniki związane  z historycznymi wydarzeniami” – mówi przewodniczący Rady Gminy Radoszyce i pomysłodawca wydarzenia Marian Jankowski.

REKLAMA

Na trasę będzie można wyjechać w godzinach 8-11 ze stadionu sportowego w Radoszycach. Kolarze będą mieli do pokonania 37-kilometrowy odcinek: Radoszyce – Zychy – Cis – Lipa – Biały Ług – Grodzisko. Dla stu pierwszych uczestników, którzy przejadą jedno okrążenie przewidziano okolicznościowe koszulki i medale. W planach jest także wspólny posiłek, a dzień później podczas festynu „Radoszyczanie dzieciom” uczestnicy rajdu wezmą udział w losowaniu różnych gadżetów.

Na zdjęciu: Ryszard Szurkowski i Marian Jankowski na trasie Green Velo.

Co: I Radoszycka Szprycha
Gdzie: Start: Radoszyce, Stadion sportowy, ul Krakowska. Meta: Szkoła Podstawowa w Grodzisku. Przyjazd z trasy do godziny 15:00
Kiedy: 29 lipca. Wyjazd na trasę w godz. 8:00 – 11:00 – po odebraniu karty startowej.
Szczegóły: Pamiątkowa fotografia – godz. 15:15. Wspólny posiłek – godz. 15:30

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *