REKLAMA

Idą święta. W Końskich choinka już stoi! [zdjęcia]

W piątek w Parku Miejskim w Końskich ustawiono tradycyjną miejską choinkę. Co prawda na zapalenie lampek na niej jeszcze poczekamy, ale świąteczne drzewko pojawiło się już dziś.

REKLAMA

Ustawienie kilkumetrowej choinki to zawsze duże wyzwanie logistyczne. Potrzebny jest do tego ciężki sprzęt ze specjalną zwyżką. W piątek udało się to zrobić bardzo sprawnie, a pracownicy potrzebowali na działania kilku godzin. Lampki na choince miejskiej w Końskich tradycyjnie były zapalane przez przedszkolaków 6 grudnia. Czy podobnie będzie w tym roku? Z uwagi na epidemię nic nie jest pewne i na ten moment jeszcze nie wiadomo jak będzie przebiegać ta uroczystość. W najbliższych dniach na ulicach Końskich pojawią się za to elementy dekoracyjne, w tym świąteczne ozdoby świetlne –„Zbliżają się święta i nikt ich jeszcze nie odwołał i mam nadzieję, że nie odwoła. I choć być może inaczej będziemy je obchodzić niż co roku to przynajmniej zewnętrznie, przynajmniej jeśli chodzi o wystrój miasta postaramy się żeby odwołać się do tej wieloletniej tradycji i chociaż w ten sposób atmosferę świąt przybliżyć naszym mieszkańcom. I choinka i oświetlenie będą takie jak dotychczas” – mówi nam Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

REKLAMA

Każdego roku gmina Końskie dokupowała nowe ozdoby. Tym razem inwestycji w dekoracje nie będzie, ponieważ te przewidziane są w większym zakresie w latach kolejnych, kiedy to Końskie będą mogły pochwalić się nowym rynkiem i zrewitalizowanym centrum –„W tym roku będzie powtórzenie ubiegłorocznych dekoracji. Czekamy na rzeczy, które będą komponowały się z przebudową ulic w centrum i rynku. Wtedy będziemy mogli mówić o docelowym modelu oświetlenia centrum, bo ono będzie też inaczej wyglądało” – dodaje Obratański.

Kiedy tylko lampki na choince zapłoną na pewno Państwu to pokażemy, przedstawimy też dekoracje uliczne dla wszystkich tych, którzy w tym roku nie będą mogli ich zobaczyć na żywo.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *