REKLAMA

Idziemy dla Ukrainy. Starostwo organizuje specjalny rajd [wideo]

Sporym problemem uchodźców przebywających w naszym regionie jest dostęp do lekarstw, zwłaszcza tych na receptę. Wiele przybyłych Ukrainek po prostu nie ma na nie środków. Starostwo Powiatowe w Końskich by pomóc postanowiło zorganizować specjalny rajd, z którego wpisowe zostanie w całości przekazane właśnie na zakup lekarstw. Udział wziąć może każdy – wystarczy przybyć na start zorganizowany przy II Liceum Ogólnokształcącym w Końskich przy ulicy Sportowej w sobotę 2 kwietnia między godziną 8:30 a 9:30. Wpisowe to nie mniej niż 20 zł płatne gotówką do specjalnie przygotowanej puszki. 

REKLAMA

„Zapraszam wszystkich zainteresowanych mieszkańców pomocą na rajd. To będzie wydarzenie z pomocą dla Ukrainy. Start będzie wspólny, bo już nie ma żadnych obwarowań pandemicznych. Rozpoczynamy wyjściem spod Nowego Ogólniaka, idziemy 15 kilometrów, w połowie będzie spotkanie integracyjne, ognisko i całkowity dochód z rajdu będzie przeznaczony na pomoc uchodźcom, głównie na leki, bo z tym jest duży problem” – mówi Grzegorz Piec, starosta konecki.

REKLAMA

Uczestnicy przejdą 15 kilometrową trasę Końskie – Stara Kuźnica – Końskie.

Zainteresowani z regulaminem wydarzenia mogą zapoznać się TUTAJ. Organizatorami rajdu są Starostwo Powiatowe w Końskich, TWRP „Wszechnica Konecka”. Partnerzy imprezy to natomiast:  II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich oraz Nadleśnictwo Barycz.

Zapraszamy Państwa do uczestnictwa i do pomagania osobom uciekającym przed wojną w Ukrainie.

REKLAMA

3 thoughts on “Idziemy dla Ukrainy. Starostwo organizuje specjalny rajd [wideo]

  1. Wicher pisze:

    Fakt, że politycy pod hasłem pomocy robią sobie promocję w roku wyborczym jest w istocie rzeczy bardzo nie w porządku.

  2. Konecczanka pisze:

    Konecki PTTK „na Starostwo”. Co to szkodzi dokonać wymiany i w drugą stronę podziałać.

  3. Pociag pisze:

    Zapomnieli o promocji pociągu który przywiózł by uczestników z Łodzi Tomaszowa i ze Skarżyska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *