REKLAMA

II LO i Mechanik najlepsze w siatkówkę!

W poniedziałek i środę w Hali Sportowej przy ulicy Stoińskiego w Końskich odbyły się Mistrzostwa Powiatu Koneckiego Szkół w siatkówkę. Najlepszymi w tę popularną dyscyplinę okazali się: zawodniczki z II Liceum Ogólnokształcącego oraz siatkarze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich. 

REKLAMA
piłka, siatkówka, piłka siatkowa

Zdjęcie poglądowe.

W poniedziałek odbyły się powiatowe zawody w piłkę siatkową dziewcząt. Mecze sześciu zespołów rozegrały się w dwóch grupach. W pierwszym półfinale spotkało się I LO Końskie wraz z ZSP nr 1 Końskie i mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla tzw. Starego. W półfinale drugim natomiast II LO Końskie zagrało z ZSP nr 3 Końskie. 2:0 w setach wygrał „Nowy”. W finale spotkały się oba koneckie licea, po zaciętej walce w tiebreaku pierwsze miejsce wywalczyły dziewczęta z II LO. Miejsce drugie zajęło I LO, a na miejscu trzecim po wygranym meczu 2:0 w setach z ZSP nr 3 znalazło się ZSP nr 1 Końskie.

Z kolei w środę w hali sportowej przy ulicy Stoińskiego odbyły się powiatowe zawody w piłkę siatkową chłopców. Zaczęto od upamiętnienia minutą ciszy Dawida Jakubowskiego ucznia i zawodnika I Liceum. Po otwarciu mecze zostały rozegrane w dwóch grupach. W półfinale spotkały się oba licea ogólnokształcące z Konskich, mecz wygrał jednak „Stary” pokonując 2 do 0 w setach II Liceum. W drugim półfinale o finał walczył potocznie nazywany „Staszic” wraz z „Ekonomem”. Mecz ten wygrał ZSP nr 1 pokonując ZSP nr 3 2:0 w setach. W finale 2:0 Staszic pokonał I LO zapewniając sobie tym samym pierwsze miejsce. W meczu o trzecie miejsce ZSP nr 3 pokonało Nowy zajmując ostatnie miejsce na podium.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *