REKLAMA

II LO po raz kolejny najlepsze w regionie. Ranking Perspektywy 2020

Czasopismo „Perspektywy” opublikowało swój coroczny ranking liceów ogólnokształcących oraz techników. W tym roku spośród placówek powiatu koneckiego najwyżej w rankingu liceów znalazło się II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Curie-Skłodowskiej, zaś wśród techników najlepiej wypadło Technikum nr 3 w Końskich.

REKLAMA

REKLAMA

Ranking liceów uwzględnia wyniki z maturalnych przedmiotów obowiązkowych (30%), maturalnego przedmiotu dodatkowego (45%), a także sukcesy na ogólnopolskich olimpiadach (25%).

W rankingu ogólnym:
II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich zajmuje 392 miejsce w Polsce (awans z 408 pozycji w 2021 roku), oraz 10 miejsce w województwie świętokrzyskim. Szkoła przez redakcję Perspektyw została nagrodzona srebrnym znakiem jakości.

I Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich zajmuje 480 miejsce w Polsce (awans z 705 pozycji w 2021 roku), oraz 14 miejsce w województwie świętokrzyskim. Szkoła została nagrodzona srebrnym znakiem jakości.

Liceum Ogólnokształcące przy ZSP Stąporków nie zakwalifikowało się do rankingu ogólnopolskiego, ale w województwie świętokrzyskim zajęło 28 miejsce.

W rankingu szkół olimpijskich oraz w rankingu maturalnym brak naszych placówek.

Redakcja „Perspektywy” zamieściła również informacje o najlepszych technikach. Co prawda, żadna z placówek powiatu koneckiego nie widnieje w rankingu ogólnopolskim (uwzględniono tam 500 najlepszych zdaniem Perspektyw techników), jednakże w rankingu świętokrzyskim, wśród 38 techników plasują się trzy nasze szkoły:

Technikum nr 3 w Końskich – 18 miejsce w województwie świętokrzyskim.

Technikum ZSP im. Stanisława Staszica w Stąporkowie – 21 miejsce w województwie świętokrzyskim (spadek z 398 miejsca w 2020 roku w rankingu ogólnopolskim poza pierwszą pięćsetkę)

Technikum nr 1 w Końskich – 36 miejsce w województwie świętokrzyskim.

Przy tworzeniu rankingu techników brane pod uwagę były: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *