REKLAMA

II Piekielny Maraton Pieszy na 50 km już w sobotę! Trwają zapisy

Już w sobotę w Miedzierzy o godzinie 7:00 rano wystartuje II Piekielny Maraton Pieszy organizowany przez Stowarzyszenie ImperActive. Jest to wydarzenie o charakterze turystyczno-wytrzymałościowym, dedykowane dla piechurów i biegaczy, a jego celem będzie przebycie trasy liczącej 50 kilometrów w mniej niż 12 godzin. Liczba miejsc ograniczona!

REKLAMA

Źródło: Gmina Smyków – Oficjalny Profil.

Uczestnicy wystartują z miejscowości Miedzierza, podążając do Modrzewiny, Krasnej, Wąsoszy, Izabelowa, Piekła, a następnie do  Sielpi Wielkiej. Finalnie wrócą do punktu wyjścia, gdzie będzie na nich czekał ciepły posiłek. Na szlaku oznaczono trzy punkty żywnościowe i sześć punktów kontrolnych.

REKLAMA

Opłata startowa wynosi 100 złotych, a w dniu rajdu – 120 złotych. Rajd zalicza się do cyklu „Superpiechur Świętokrzyski 2022”. W ramach wpisowego każdy uczestnik otrzyma numer startowy, mapę trasy, pamiątkowy medal i dyplom. Wydawanie numerów startowych odbędzie się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Miedzierzy w piątek w godzinach od 16:00 do 20:00 oraz w sobotę od 5:30 do 6:45.

Do tej pory swój udział w maratonie zadeklarowało ponad 250 osób, a niemal 50 miejsc pozostało wolnych! Wszyscy chętni mogą zapisywać się pod linkiem – TUTAJ. Natomiast szczegółowy regulamin imprezy dostępny jest TUTAJ.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął wójt gminy Smyków Jarosław Pawelec oraz Nadleśnictwo Barycz, Lasy Państwowe i Starostwo Powiatowe w Końskich. W organizację wydarzenia włączyły się również: KGW „Miedzierzanki”, Szkoły ZDZ w Końskich, a także Jednostka Strzelecka 2026 Końskie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *