REKLAMA

II Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaków w gminie Końskie [wideo, zdjęcia]

W czwartek w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Końskich odbył się gminny etap II Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaków. Do rywalizacji w czterech konkurencjach sportowych stanęły drużyny ze wszystkich publicznych przedszkoli w mieście i gminie Końskie. Wygrało Przedszkole nr 2 w  Końskich.

REKLAMA

W sumie 11 drużyn dziesięcioosobowych, złożonych po połowie z chłopców i dziewczynek, stanęło w szranki zawodów sprawnościowych dla przedszkoli. Ich staraniom kibicowali burmistrz Krzysztof Obratański i wiceburmistrzowie Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński.

REKLAMA

-„Olimpiada to brzmi dumnie, zwłaszcza olimpiada dla przedszkolaków. Taki pierwszy bardzo ważny start, ale mam nadzieję, że nie będziecie traktować tego w kategoriach bardzo poważnych, tylko potraktujecie to jako zabawę. Rywalizacja ma jednak to do siebie, że jedni wypadają lepiej, drudzy gorzej, ale wszyscy powinni się dobrze bawić” – mówił na otwarciu II Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaków, burmistrz miasta i gminy Końskie, Krzysztof Obratański.

II Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaków w gminie Końskie

W zawodach wzięły udział dzieci z koneckich placówek nr 1, 2, 3, 4 i 6, a także z Bedlna, Stadnickiej Woli, Nieświnia, Dziebałtowa, Pomykowa, Modliszewic. Przygotowano cztery zadania na czas do wykonania. Drużynowe biegi, biegi z przeszkodami, skoki w dal i rzuty woreczkami gimnastycznymi do celu.

O początkach imprezy i idei jej przyświecającej opowiedział burmistrz Krzysztof Obratański: -„Myśmy zaczęli tego rodzaju turnieje od takiego przeglądu mikołajkowego na poziomie przedszkoli i młodszych klas szkół podstawowych. To są fantastyczne wydarzenia, bo one łączą emocje sportowe z takim bardzo, bardzo młodzieńczym, młodym stosunkiem do rywalizacji. Tu nie ma udawania, tu nie ma gry, tu jest pełne zaangażowanie i jednocześnie jest fantastyczna zabawa. Jeżeli cokolwiek może prowadzić do takiego usprawnienia ruchowego dzieci, zwłaszcza po okresie pandemii, to myślę, że należy temu przyklasnąć i włączyć się we współorganizację. Cieszę się z tej inicjatywy województwa świętokrzyskiego i oczywiście nasz udział w tym jest oczywisty” – dodał włodarz.

II Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaków w Końskich

Dla każdej uczestniczącej drużyny przygotowano w nagrodę słodycze i dyplomy. Ostatecznie po zakończonej rywalizacji na pozycji pierwszej znalazło się Przedszkole nr 2 i ono będzie reprezentować gminę w drugim, powiatowym, etapie zmagań. Drugie miejsce zdobyło Przedszkole nr 4, zaś trzecie Przedszkole z Nieświnia.

Czekamy na ciąg dalszy, który odbędzie się 17 listopada w tym samym miejscu, czyli w hali przy SP1 Końskie.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *