REKLAMA

Ile zarabia nasza władza? Radoszyce, Smyków, Fałków

W drugim odcinku cyklu „Ile zarabia nasza władza?” przyglądamy się oświadczeniom majątkowym kolejnych włodarzy. Tym razem pod lupę bierzemy burmistrza Radoszyc, wójta Smykowa i wójta Fałkowa. 

REKLAMA

Burmistrz Miasta i Gminy Radoszyce Michał Pękala zgromadził 65 tysięcy złotych oszczędności. Posiada niespełna 40 metrowe mieszkanie, które wycenił na 120 tysięcy złotych. Ma też grunty rolne o wartości 6 tysięcy złotych. Z tytułu umowy o pracę w Urzędzie w Radoszycach zarobił w 2019 roku ponad 134 tysiące 950 złotych. Jeździ Citroenem C5 o wartości 18 tysięcy złotych. Burmistrz Pękala ma też do spłaty kredyt – przeszło 33 tysiące 800 franków szwajcarskich.

Wójt gminy Smyków Jarosław Pawelec nie zgromadził żadnych oszczędności. Posiada 75 metrowe mieszkanie, które wycenił na 360 tysięcy złotych. Jest także współwłaścicielem drugiego mieszkania o powierzchni 25 m2 i wartości 150 tysięcy złotych. Jest również współwłaścicielem budynków gospodarczo-mieszkalnych, które wycenił na 270 tysięcy złotych. Z tytułu pracy w gminie zarobił przeszło 111 tysięcy złotych. Z wynajmu mieszkania osiągnął 9 tysięcy 600 złotych. Z pracy w Urzędzie Marszałkowskim zgromadził w ubiegłym roku nieco ponad 3 tysiące 500 złotych. Posiada Hyundaia Tucsona, którego wycenił na 20 tysięcy złotych. Wójt Pawelec ma także do spłacenia kredyty: mieszkaniowy – pozostało mu do spłaty ponad 128 tysięcy złotych; pożyczka hipoteczna – zostało do spłaty ponad 12 tysięcy złotych oraz kolejny kredyt hipoteczny – wciąż do spłaty przeszło 273 tysiące złotych.

REKLAMA

Wójt gminy Fałków Henryk Konieczny ma 66 tysięcy 200 złotych oszczędności. Posiada dom o powierzchni 134 m2 i wartości 170 tysięcy złotych. Ma także gospodarstwa rolne i las, które wycenił na 230 tysięcy złotych. Gospodarstwo przyniosło mu w 2019 roku blisko 13 tysięcy przychodu. Wójt Konieczny posiada także działkę siedliskową oraz budynek gospodarczy o łącznej wartości 40 tys złotych. Z tytułu zatrudnienia w Urzędzie Gminy w Fałkowie uzyskał 156 tysięcy 569 złotych. Jeździ Toyotą Verso z 2014 roku.

W kolejnym odcinku cyklu przyjrzymy się oświadczeniom włodarzy gmin: Końskie, Gowarczów, Słupia Konecka i Ruda Maleniecka.

REKLAMA

One thought on “Ile zarabia nasza władza? Radoszyce, Smyków, Fałków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *