REKLAMA

Ile zarabia nasza władza? Stąporków, Gowarczów i Słupia Konecka

Każdego roku samorządowcy, kierownicy i dyrektorzy jednostek podległych samorządom muszą składać oświadczenia majątkowe. My pod lupę bierzemy dochody tych, którzy zarządzają naszym regionem. Dzisiaj o Stąporkowie, Gowarczowie i Słupi Koneckiej. 

REKLAMA

W poprzednim odcinku przyglądaliśmy się dochodom włodarzy Fałkowa, Końskich oraz Smykowa – do znalezienia i obejrzenia TUTAJ.

Dorota Łukomska to od wielu kadencji burmistrz Stąporkowa. Pani burmistrz deklaruje posiadanie 65 tysięcy złotych oszczędności. Ma także mieszkanie o powierzchni 47 metrów kwadratowych i o wartości 260 tysięcy złotych. Łukomska posiada także działkę wielkości 1/3 hektara wycenioną na 20 tysięcy złotych. Jej dochód z tytułu zatrudnienia w 2017 roku wyniósł 142 tysiące i 944 złote.

REKLAMA

Jacek Kołodziej jest Przewodniczącym Rady Miasta i Gminy Stąporków. W swoim oświadczeniu deklaruje 35 tysięcy złotych oszczędności. Posiada dom o powierzchni 150 metrów, który wycenia na 200 tysięcy złotych. Ma dwa samochody osobowe: Toyotę Avensis oraz Renault Modus. Jacek Kołodziej ma do spłacenia 17,5 tysiąca złotych kredytu.

Wójt Gowarczowa Stanisław Pacocha ma zaoszczędzone 63 854 złote, z czego 30 tysięcy złotych pochodzi ze spadku. Włodarz ma dom o powierzchni 168 metrów kwadratowych i wartości 250 tysięcy złotych. Posiada także działkę o powierzchni 800 metrów kwadratowych, którą wycenił na 40 tysięcy złotych, działkę o powierzchni 400 metrów kwadratowych wycenioną na 40 tysięcy złotych oraz dom dostosowany do prowadzenia działalności gospodarczej o powierzchni 219 metrów kwadratowych, którego wartość to 210 tysięcy złotych. Z tytułu pracy wójt Pacocha zarobił nieco ponad 134 tysiące złotych. Posiada dwa samochody osobowe – Volvo z 2013 roku i Skodę Superb z 2011 roku.

Marzena Dziewit to zastępca wójta gminy Gowarczów. Zgromadziła nieco ponad 18 tysięcy złotych oszczędności. Posiada dom o powierzchni 200 metrów kwadratowych i wartości 400 tysięcy złotych. Z tytułu zatrudnienia w Urzędzie Gminy w Gowarczowie zarobiła łącznie nieco ponad 100 tysięcy złotych. Posiada dwa samochody osobowe – BMW oraz Audi. Marzena Dziewit ma do spłacenia kredyt – ponad 38 tysięcy franków szwajcarskich.

Robert Wielgopolan, wójt gminy Słupia Konecka zgromadził 6 tysięcy złotych oszczędności. Jako wójt zarobił nieco ponad 128 tysięcy złotych. Wójt jest właścicielem domu o powierzchni 180 metrów kwadratowych. Deklaruje, że jego wartość to 400 tysięcy złotych. Ma grunty o powierzchni 1,21 hektara o wartości 30 tysięcy złotych. Posiada dwa samochody: opla zafirę z 2014 roku o wartości 40 tysięcy złotych i opla merivę z 2007 roku o wartości 10 tysięcy złotych. Wielgopolan ma zaciągnięte kredyty na łączną kwotę około 108 tysięcy złotych.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *