REKLAMA

Ile zarabia nasza władza? Zarząd Powiatu Koneckiego. Część 1 [wideo]

W pierwszym odcinku naszego corocznego cyklu „Ile zarabia nasza władza” przyglądamy się oświadczeniom majątkowym członków Zarządu Powiatu Koneckiego. Prześwietlamy oświadczenia złożone w 2022 roku za rok 2021. 

REKLAMA

Dariusz Banasik to nieetatowy członek zarządu powiatu koneckiego. W oświadczeniu majątkowym wykazał: 112 tysięcy 400 złotych oszczędności, dom o wartości 450 tysięcy złotych, sześć różnych nieruchomości o wartości od 4 tysięcy do 200 tysięcy złotych. Z tytułu pracy jako dyrektor biura poselskiego Zbigniewa Ziobry zarobił ponad 78 tysięcy złotych, jako członek Zarządu Powiatu Koneckiego kolejne blisko 30 tysięcy złotych. Posiada auto marki Infiniti, ma do spłaty jeszcze kredyt hipoteczny w wysokości około 36 tysięcy franków.

Jarosław Staciwa to etatowy członek zarządu powiatu koneckiego. W oświadczeniu majątkowym wykazał: 56 tysięcy złotych oszczędności, dom o wartości 240 tysięcy złotych, posiadanie działek lub udział w nich (o wartości od 100 zł do 60 tysięcy złotych). Z tytułu zatrudnienia w Starostwie Powiatowym osiągnął ponad 150 tysięcy złotych, nie ma zaciągniętych kredytów. Dysponuje dwoma autami: volkswagenem passatem i suzuki grand vitarą.

REKLAMA

Wiesław Skowron jest wicestarostą koneckim. W oświadczeniu majątkowym wykazał: nieco ponad 17 tysięcy złotych oszczędności, mieszkanie warte około 150 tysięcy złotych, inne nieruchomości o łącznej wartości około 60 tysięcy złotych. W 2021 roku z tytułu emerytury osiągnął ponad 44 tysiące złotych, a z pracy w Starostwie Powiatowym kolejne 168 tysięcy złotych. Posiada samochód suzuki vitara.

Grzegorz Piec to starosta konecki. W oświadczeniu majątkowym wykazał: 9,5 tysiąca złotych oszczędności, jego dochód to nieco ponad 183 tysiące złotych. Starosta posiada peugeota 3008. Nie wykazał posiadania nieruchomości.

Podawane kwoty wynagrodzeń są kwotami brutto. W kolejnych odcinkach naszego cyklu opowiemy Państwu o majątkach włodarzy poszczególnych gmin z naszego regionu.

REKLAMA

6 thoughts on “Ile zarabia nasza władza? Zarząd Powiatu Koneckiego. Część 1 [wideo]

 1. Konecczanka pisze:

  Wierzymy… tak jak p.Morawieckiemu, p.Obajtkowi i w uczciwość polskich sądów:)
  Końskich nie da się nie lubić:)

 2. aaa pisze:

  wiesław skowron mieszkanie warte 150 tyś zł ha ha czyżby była to przyczepa kempingowa inne nieruchomości 60 tyś [to jakieś garaże ]kłamstwa jeszcze raz kłamstwa kto w to wierzy Staciwa dom za 150 tyś zł działki od 100zł do 60 tyś chyba sami w to nie wierzą ale pisowska ciemnoxx łyka wszystko GRATULACJE

 3. bikom pisze:

  Czekam na ciąg dalszy tego kabaretu z tymi „majątkami”. Gdyby tylko tyle mieli będąc u władzy to by się tak o nią nie zabijali.

 4. KRUP pisze:

  Wprowadzić obowiazkowa odpowiedzialność urzędników za swoje decyzje i podpisy. Zobaczymy czy wtedy się będą tak pchać. Pan Piec jak dla mnie pierwszy do wylotu.

 5. TakToJest pisze:

  Władza wiąże się oszustwem i okradaniem. Doskonale to pokazuje dzisiaj PiS, Szumowski nie oddał za respiratory 80mln i żadnej odpowiedzialności. Pisiory nie pamiętają już bo dostali zasiłki i mogą siedzieć w domu na bezrobociu.

 6. Sławek pisze:

  Fakt, że Ci Panowie siedząc na takich stanowiskach (nie napiszę że pracują bo byłaby to obraza dla pracy) od lat uważam, że powiaty się nie sprawdziły. Patologie wokół Starostw (wszechwładni wszystkomogący urzędnicy bez odpowiedniego nadzoru) totalna porażka.
  I jeszcze te sojusze PIS plus Lewica (której w powiecie już chyba nie ma) byle mieć władzę.
  Miałem „okazję” słuchać raz wypowiedzi jednego z członków „zarządu”. Poszli by na jakie szkolenie bo żenada totalna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *