REKLAMA

Ile zarabiają nauczyciele szkół średnich w powiecie koneckim? [wideo]

Jednym z punktów piątkowej sesji Rady Powiatu Koneckiego było sprawozdanie ze średnich zarobków nauczycieli według stopni awansu pracujących w szkołach prowadzonych przez powiat. Według danych przekazanych przez naczelnika oświaty w Starostwie Powiatowym nauczyciele koneckich szkół ponadpodstawowych zarabiają więcej niż średnie zarobki belfrów w kraju. To oznacza, że nie otrzymają wyrównań.

REKLAMA

„Średnia w stopniach awansu zawodowego określone procentowo w ustawie oraz corocznie ustalane to kwota, którą powinien zarobić każdy nauczyciel w odpowiednich stopniach awansu zawodowego. Są to kwoty odgórnie ustalone. Jeżeli nauczyciele nie wyrabiają takich średnich, organy prowadzące są zobligowane do wypłacania różnic, jeżeli kwoty zarabiane przez nauczycieli są mniejsze niż te średnie. Powiat konecki nigdy nie wypłacał dodatkowych średnich do realizacji tego obowiązku, ponieważ nauczyciele przekraczali te kwoty. Za rok 2019 była sytuacja podobna, a więc nauczyciel stażysta, kontraktowy, mianowany i dyplomowany średnio zarabiał powyżej kwot określonych w ustawie połączonych z tą kwotą bazową” – tłumaczył nam naczelnik wydziału oświaty powiatu koneckiego Krzysztof Stachera.

Dodajmy, że według rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej średnie wynagrodzenia nauczycieli w 2019 roku wynoszą brutto: stażyści – 3337 zł; kontraktowi – 3704 zł; mianowani – 4806 zł; dyplomowani – 6141 zł. Są to dane szacunkowe i zakładane na 2020 rok, w 2019 roku  pensje brutto były średnio o 300 – 500 złotych niższe.

REKLAMA

W I LO strzelają korki od szampanów. Szkoła przyciągnęła w tym roku największą liczbę gimnazjalistów.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *