REKLAMA

Ile zarabiają nauczyciele szkół średnich w powiecie koneckim? [wideo]

O wynagrodzeniach nauczycieli i podwyżkach dla nich w Polsce mówi się ostatnio wiele. Temat ten pojawił się także na ostatniej sesji Rady Powiatu Koneckiego. Według danych przekazanych przez naczelnika oświaty w Starostwie Powiatowym nauczyciele pracujący w szkołach zarządzanych przez powiat, czyli głównie w szkołach ponadgimnazjalnych zarabiają więcej niż średnie zarobki belfrów w kraju. To oznacza, że nie otrzymają wyrównań. 

REKLAMA

„Ministerstwo podaje tak zwany wskaźnik, kwotę bazową, a ustawodawca określa wysokość procentową w zależności od stopnia awansu: stażysty, kontraktowego, mianowanego i dyplomowanego. Księgowe obliczają to na podstawie składników wynagrodzenia, a tych punktów jest bodajże 14 czy 15, które wchodzą w skład tego wynagrodzenia. Przekazują taką informację do nas, ale powodów do tego żeby wyrównania nie wypłacać jak Państwo widzicie w swoich sprawozdaniach przedłożonych Wam jest tyle, że we wszystkich stopniach awansu zawodowego wszyscy nauczyciele zarabiali powyżej średniej” – mówił podczas sesji Krzysztof Stachera, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia w Starostwie Powiatowym.

Dodajmy, że według rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej średnie wynagrodzenia nauczycieli w 2019 roku wynoszą brutto: stażyści – 3045 zł; kontraktowi – 3380 zł; mianowani – 4385 zł; dyplomowani – 5603 zł. (Są to dane szacunkowe i zakładane na 2019 rok, w 2018 roku  pensje brutto były średnio o 200 – 300 złotych niższe).

REKLAMA

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *