REKLAMA

Inauguracja Koneckiego Września 2022 [wideo, zdjęcia]

W pierwszy piątek września tradycyjnie zainaugurowane zostały wydarzenia związane z „Koneckim Wrześniem”. Na alei Katyńskiej upamiętniono bohaterów narodowych symbolicznymi zniczami oraz wiązanką.

REKLAMA

Przybyłych na miejscu powitał wiceburmistrz Końskich Krzysztof Jasiński. Później proboszcz parafii św. Mikołaja ks. Jacek Wieczorek odmówił krótką modlitwę w intencji pomordowanych.

Następnie głos zabrał burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański:

REKLAMA

– „Dzisiaj ta aleja jest bardzo popularnym ciągiem spacerowym. Mnóstwo ludzi spaceruje tędy, jeździ na rowerze i wszyscy oni mogą po drodze zatrzymać się i przy tych dębach odczytać tablice z imionami i nazwiskami ludzi, którzy kiedyś tu żyli, współtworzyli naszą społeczność, a dzisiaj spoczywają na nieludzkiej ziemi […] Cieszę się, że tutaj jesteście i że za chwilę zostaną zapalone znicze pod tablicami, ale pamiętajcie, za każdą z tych tablic kryje się człowiek, który miał rodzinę, który miał przed sobą przyszłość, który pielęgnował i swoje plany życiowe i plany wobec najbliższych, ale i wobec ojczyzny, jak coś fundamentalnego. I te plany zostały nagle, gwałtownie przerwane”

Po przemówieniach uczniowie szkół podstawowych z Końskich i okolic, a także młodzież z klasy mundurowej koneckiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego zapalili znicze przy każdej z trzydziestu dziewięciu tabliczek, aby symbolicznie złożyć hołd naszym bohaterom.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy Końskie z burmistrzem Obratańskim na czele oraz Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej z szefem koneckiego koła Andrzejem Kosmą, a także delegacje szkół podstawowych z terenu gminy i reprezentacja ZDZ w Końskich.

Zdjęcia:

REKLAMA

3 thoughts on “Inauguracja Koneckiego Września 2022 [wideo, zdjęcia]

  1. Jojo pisze:

    Dlaczego przychodzą sami podlegli?

  2. Jojo pisze:

    Dlaczego wymazujecie wpisy .Wpis że są tylko sami podlegli nikogo nie obraża ,to jest fakt.

  3. mieszkaniec pisze:

    Gdyby żyli partyzanci zrobiliby porządek że zdrajcami Polski … ” W imieniu Rzeczypospolitej …. „

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *