REKLAMA

Przedszkole nr 1 – Informator Przedszkolaka [wideo, zdjęcia]

Opieka w godzinach 6:30 – 17:00 z pełnym wyżywieniem, które jest dostosowane do potrzeb najmłodszych uczniów, nauka angielskiego i moc zajęć dodatkowych. To w skrócie oferta Przedszkola nr 1, który mieści się przy ulicy Krakowskiej w Końskich. 

REKLAMA

Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2018/2019 trwa do 17 marca. We wszystkich gminnych przedszkolach opieka przez pięć godzin dziennie jest darmowa, za każdą kolejną godzinę rodzic musi zapłacić symboliczną złotówkę. Koszt pełnego wyżywienia to 6 złotych dziennie. Co ważne – posiłki w publicznych przedszkolach przygotowywane są na miejscu, zgodnie z planem żywieniowym ułożonym przez profesjonalnych intendentów. W niepublicznych dzieci najczęściej żywione są na zasadzie cateringu. Dziś przedstawiamy Państwu ofertę „jedynki”, która ujęła nas niezwykle domową atmosferą. –„Przedszkole nr 1 w Końskich to ponad pół wieku tradycji w opiece i wychowaniu dzieci. Zawsze priorytetem było i jest bezpieczeństwo wychowanków, promowanie zdrowego trybu życia poprzez kształtowanie przede wszystkim prawidłowych nawyków żywieniowych, higienicznych i sportowych. Nasze przedszkole ma wyjątkowy klimat – tu pachnie domem.” – mówiła nam Elżbieta Drozd, dyrektor Przedszkola nr 1.

Na ten moment w przedszkolu funkcjonują trzy oddziały, w najmłodszym z nich opieką objęte są dzieci nawet 2,5-letnie. Kadra nauczycielska placówki składa się z pięciu wykwalifikowanych nauczycielek. Na miejscu pracuje także profesjonalna intendentka, której zadaniem jest układanie tygodniowych jadłospisów. Przedszkole gwarantuje realizację szeregu zadań. –„Stwarzamy odpowiednie warunki do harmonijnego rozwoju uczuć, myślenia, umiejętności społecznych i wyobraźni. Rozwijamy i dbamy o to by dzieci umiały dbać o własne zdrowie, higienę osobistą, wdrażamy je do samodzielności. Dbamy o bezpieczeństwo wpajając im zasady bezpiecznego życia i przestrzegania ich. Tworzymy warunki do zdobywania wiedzy o świecie społecznym, przyrodniczym, technicznym. Kształtujemy poczucie przynależności do rodziny, grupy rówieśniczej, a potem do wspólnoty jaką jest nasz naród. Stwarzamy warunki do osiągnięcia pełnej gotowości szkolnej.” – wymienia dyrektor Drozd.

REKLAMA

Przedszkole dysponuje kuchnią, w której gotuje się na żywym ogniu. Kucharki wraz z intendentką stają na głowie by wyżywienie dzieci było na najwyższym możliwym poziomie.  –„Stawka żywieniowa w przedszkolu wynosi 6 złotych. W każdy poniedziałek wywieszany jest jadłospis. Pod każdym posiłkiem wypisane są alergeny i rodzic może sobie doczytać jaki to jest alergen, na co dziecko jest uczulone i pani kucharka dostosowuje ten posiłek do danego dziecka. Posiłki bogate są w warzywa, owoce. Artykuły wszystkie dostarczane nam są na bieżąco z zakładów mięsnych, hurtowni, z piekarni która specjalnie dla nas piecze ciasteczka orkiszowe z bakaliami, bułeczki z mniejszą zawartością cukru, ciasta drożdżowe. Posiłki są urozmaicone, gotowane na kuchni węglowej. Są to zdrowe posiłki.” – mówi Lidia Gwadera, intendentka.

Wszystkie napoje w przedszkolu nr 1 słodzone są miodem. Dzieci do dyspozycji na salach mają cały czas herbatkę owocową, wodę mineralną, a w czasie lata również orzeźwiające mieszanki zdrowych płynów. Przedszkole oferuje również między innymi: wesołe zabawy w ogrodzie przedszkolnym wyposażonym w bezpieczne, dostosowane do potrzeb wiekowych sprzęty, spacery i wycieczki do miasta, parku i do różnych ciekawych miejsc, autokarowe wycieczki krajoznawcze, wychowanie przez sztukę – comiesięczne koncerty Filharmonii Świętokrzyskiej, przedstawienia teatralne, wspaniałe bale karnawałowe, uroczystości i imprezy okazjonalne. Z tej oferty niezwykle zadowoleni są rodzice. –„Wybierając kryterium wyboru tego przedszkola kierowaliśmy się nie tylko opinią naszą, ale przede wszystkim naszych dzieci. Jeśli widzimy, że nasze dziecko przychodzi do przedszkola zadowolone, z uśmiechem, bawi się z nauczycielkami, z rówieśnikami to jesteśmy z tego zadowoleni, bo wiemy że przedszkole ma zarówno wychowywać, opiekować się, jak i przeprowadzać zajęcia dydaktyczne. Tu jest mnóstwo zajęć: dydaktycznych, opiekuńczych, wychowawczych, z języka polskiego, również z języka angielskiego.” – mówi Marcin Lis, tata dziewczynki z najmłodszej grupy, a Patrycja Strzelecka mama dwójki dzieci chodzących do „jedynki” dodaje –„Miałam styczność już w poprzednich latach z tym miejscem, z paniami. Wiem, że one krzywdy nie dadzą zrobić naszym dzieciakom, także jeżeli chodzi o metody wychowawcze to też jestem bardzo zadowolona. Dzieci mają i spacery i wycieczki krajoznawcze. Cenimy sobie to, że jest tu jak powinno być, czyli, że dzieci czują się bezpiecznie.” – mówi mama dwójki przedszkolaków.

Przedszkole nr 1 zaprasza do odwiedzin i zapisów swoich dzieci. Przyjść do placówki można codziennie. Kontakt z przedszkolem: mail – [email protected] / telefon 41 372 34 57. Zapraszamy też do odwiedzin strony internetowej przedszkola, gdzie znajdziecie Państwo więcej informacji o rekrutacji i ofercie edukacyjnej placówki: www.ps1konskie.szkolnastrona.pl.

Zdjęcia

REKLAMA

One thought on “Przedszkole nr 1 – Informator Przedszkolaka [wideo, zdjęcia]

  1. W niepublicznych zazwyczaj dzieci dostają posiłki z cateringu, ale na szczęście nie zawsze. Nawet w Końskich są przedszkola, gdzie chociaż jest niepubliczne, to kuchnia jest smaczna i własna. Anna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *