REKLAMA

Kierunek Kreta. Informatycy i Logistycy z „Górki” na Erasmusie [zdjęcia]

W dniach od 24 września do 22 października 2022 roku grupa 23 uczniów technikum, kształcących się w zawodach technik informatyk oraz technik logistyk z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie. odbywa 4-tygodniowe praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus+ na Krecie w miejscowości Rethymno.

REKLAMA

ZSP im. Stanisława Staszica ze Stąporkowa po raz trzeci wyjechało na praktyki zagraniczne na Kretę

Ich opiekunami na miejscu jest Karol Banasik – koordynator projektu, Paweł Ferens – nauczyciel języka angielskiego, Hanna Rzepka – dyrektor szkoły oraz Katarzyna Dworzyńska – nauczyciel języka angielskiego. Szkoła zorganizowała przed podróżą zajęcia dodatkowe z języka angielskiego, przygotowania pedagogicznego oraz kulturowego. Uczniowie zostali także odpowiednio wyposażeni na potrzeby praktyk zagranicznych. To już trzeci wyjazd z tej szkoły na grecką wyspę. Pierwszy miał miejsce we wrześniu ubiegłego roku nasz materiał o tym, a drugi w marcu tego roku nasza relacja .

REKLAMA

Program jest finansowany w 100% przez Unię Europejską. W tym roku rekrutacja wyłoniła 17 techników informatyków oraz 6 techników logistyków do udziału w bezpłatnym zagranicznym wyjeździe. Młodzi znajdują się w mieście Rethymno, gdzie uczą się we współpracy z firmą European Centre in Training for Employment.

W wolnych chwilach uczniowie ZSP ze Stąporkowa zwiedzają Grecję

W sobotę 24 września cała grupa wyleciała z lotniska Kraków-Balice do miasta Chania. Po krótkiej podróży prywatnym autokarem zameldowała się hotelu umiejscowionym nad samym morzem. Kreta przywitała grupę piękną słoneczną pogodą oraz wysokimi temperaturami.

W ramach projektu uczniowie zwiedzą także inne okolice i miasta na wyspie, nie tylko Rethymno. W sobotę 1 października odbyła się już pierwsza z zaplanowanych wycieczek, podczas której oglądano ruiny minojskiego pałacu w Knossos, pochodzącego z okresu 2000–1400 p.n.e., piękną plażę na południu wyspy w miejscowości Matala oraz grecką górską wioskę. Druga wyprawa zaplanowana jest do pięknego miasta Chania, słynącego z atrakcyjnej nabrzeżnej dzielnicy portowej i charakterystycznej zabudowy z czasów weneckich.

Informatycy z ZSP im. Stanisława Staszica w Stąporkowie podczas praktyk na Krecie

Projekt to nie tylko udział w praktykach i podnoszenie kwalifikacji zawodowych, czy podróż turystyczna, ale także podnoszenie swoich kompetencji językowych i społecznych, możliwość poznania nowej kultury i poszerzenia własnych horyzontów. Technicy informatycy odbywają swoje praktyki w lokalnych serwisach i sklepach komputerowych, na różnych wydziałach Uniwersytetu Kreteńskiego oraz w lokalnych szkołach zawodowych. Technicy logistycy pracują w magazynach dużych sieci handlowych znajdujących się na terenie wyspy.

Zdjęcia (ZSP im. Stanisława Staszica w Stąporkowie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *