REKLAMA

Informatyzacja w Słupi Koneckiej [wideo, zdjęcia]

Teoretycznie to najbardziej rolnicza gmina powiatu koneckiego, ale w ostatnim czasie zaczynają się w niej procesy związane z nowymi technologiami.

REKLAMA


Powstała nowa strona gminy Słupia Konecka z ładną szatą graficzną, na której odnajdujemy ważne dla regionu miejsca. Przede wszystkim jednak spełnia ona funkcje, których nie potrafiła realizować jej poprzedniczka, czyli mieści większą liczbę komunikatów. – „Trwało trochę budowanie tej strony, ona jest ciągle jest w budowie i w przerobieniu, bo w zasadzie dopiero od sierpnia działa nowa strona, ale chcemy tam zaprezentować trochę więcej informacji, żeby dotarło do uczestników. Wiadomo, w tej chwili Internet to jest podstawa komunikacji. Chociaż nasze społeczeństwo jest starzejące, ale staramy się je informatyzować. Mamy 25 % mieszkańców powyżej 60. roku życia, ale tam też wychodzimy z inicjatywą nauki ich tego komputera. Ostatnio w Mninie prowadziliśmy właśnie taki kurs dla nich.”  – opowiedział nam wójt Słupi Koneckiej, Robert Wielgopolan.

W ostatnich dniach gmina przystąpiła również do akcji Latarnicy.pl, czyli edukacji poprzez wybranych przedstawicieli, mieszkańców powyżej 50. roku życia tego jak należy poruszać się w sieci. Wójt w informatyzacji widzi szansę dla regionu, zwłaszcza, że ten przystąpił do projektu e-Świętokrzyskie. – „Do naszej gminy do tej pory te nowe technologie nie docierały. Nie mieliśmy szybkie Internetu. W tej chwili się to zmienia, bo są już światłowody w ramach projektu e-Świętokrzyskie. Ten szybki Internet z pewnością wiele nam ułatwi i sprowadzi nowe możliwości, np. dla firm.” – mówi Wielgopolan.

REKLAMA

Zapraszamy Państwa do odwiedzania gminnej witryny pod adresem www.slupiakonecka.pl

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *