REKLAMA

Instalacje OZE już na dachach naszych mieszkańców! [wideo, zdjęcia]

Staropolski Związek Gmin i Miast w sześciu gminach powiatu koneckiego realizuje już projekt „OZE dla mieszkańców gmin SZGiM”. Przypomnijmy, że na terenie gmin: Końskie, Radoszyce, Fałków, Smyków, Słupia Konecka i Ruda Maleniecka dzięki projektowi około 430 gospodarstw domowych zyska nowe instalacje odnawialnych  źródeł energii. Prace już trwają. 

REKLAMA

Firmą odpowiedzialną za dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznych jest Ekoenergia Sp z o. z Kielc, natomiast za instalacje solarne odpowiada firma FlexiPower Group z Kudrowic. Warto dodać, że właścicielem instalacji przez pierwsze 5 lat od ich założenia jest SZGiM, jednak korzyści płynące z energooszczędnych rozwiązań służą mieszkańcom od chwili ich zamontowania. Po pięciu latach od założenia instalacji odpowiedzialność przechodzi na mieszkańców, którzy stają się ich właścicielami. Całość inwestycji to kwota powyżej 5,5 mln złotych, z czego 60% to dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

REKLAMA

Jeszcze we wtorek instalacje były wykonywane w gminie Końskie, później mają być realizowane w pozostałych gminach. Istnieje jednak zagrożenie, że w miarę zaostrzania się sytuacji epidemicznej w Polsce ciągłość prac może zostać zawieszona. W sumie w sześciu gminach powstać ma 427 instalacji fotowoltaicznych oraz solarnych – dokładnie 389 fotowoltaicznych oraz 38 solarnych. Na ten moment wykonano już 54 instalacje. 

W gminie Końskie ma ich powstać – ponad 190, gminie Radoszyce – około 70, gminie Fałków – ponad 60, gminie Słupia Konecka – ponad 40, gminie Ruda Maleniecka – około 30 i w gminie Smyków – około 20.

Zdjęcia (Staropolski Związek Miast i Gmin):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *