REKLAMA

Instytucje kultury zamknięte. Jak funkcjonować będzie MGDK w Końskich? [wideo]

W środę Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki zapowiedział nowe obostrzenia, które funkcjonować będą od soboty 7 listopada. Między innymi będą one miały wpływ na instytucje kultury – teatry, kina, biblioteki czy ośrodki kultury. Sprawdzamy więc, jak funkcjonować będzie Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich.

REKLAMA

„Jak wszyscy dobrze wiemy, od soboty wszystkie instytucje świadczące usługi kulturalne są zamknięte, nasz konecki Dom Kultury również. Wiąże się to z pewnymi konsekwencjami. Musimy zrezygnować z prowadzenia zajęć, czasowo zawieszamy zajęcia indywidualne, które były prowadzone, natomiast nie przerywamy działalności” – opowiada nam dyrektor MGDK w Końskich Piotr Salata.

Już od początku epidemii, czyli od marca coraz więcej aktywności koneckiego Domu Kultury realizowane jest za pośrednictwem internetu. Jako, że placówka nie może jak na razie funkcjonować w standardowy sposób, to jeszcze więcej przedsięwzięć z inicjatywy Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich będzie odbywać się zdalnie. O nadchodzących wydarzeniach online mówi Piotr Salata.

REKLAMA

„11 listopada przygotowujemy małą inscenizację, która będzie zaprezentowana podczas mszy w Kolegiacie św. Mikołaja w czasie obchodów. Następna impreza, którą planujemy w sieci to są Zaduszki Jazzowe 15 listopada. Przeprowadzimy koncert na żywo, tutaj, z Egipcjanki. Początkowo w planach mieliśmy, żeby w tym koncercie uczestniczyło 25% publiczności bo takie były możliwości, natomiast teraz tylko bez udziału publiczności możemy to przeprowadzić. Zapraszam Państwa już dzisiaj na strony tkn24.pl i Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich” – informuje i zaprasza Piotr Salata.

Zaduszki Jazzowe odbędą się w formie transmisji na żywo w naszym portalu. My również na nie zapraszamy w niedzielę 15 listopada od godziny 17:00.

Ponadto wciąż będą kontynuowane, udostępniane na fanpage’u Domu Kultury, lubiane przez internautów serie takie jak np. Bajkowe DEKlamacje. Pojawią się także zupełnie nowe cykle.

„Te wszystkie rzeczy, które już na stałe weszły do naszego harmonogramu będą, ale w związku z tym, że ta działalność musi być przeniesiona do sieci pojawią się także nowe formy. Myślę, że będą bardzo atrakcyjne” – dodaje dyrektor.

W najbliższych dniach przygotujemy dla Państwa także materiał o funkcjonowaniu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Końskich po wprowadzeniu nowych obostrzeń.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *