REKLAMA

IV Liga, A Klasa i B Klasa zawieszone!

W związku z rządową decyzję o kolejnym lockdownie, która wiąże się między innymi z zamknięciem obiektów sportowych Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej zdecydował o czasowym zawieszeniu rozgrywek piłkarskich w niższych ligach. W weekend na murawy nie wyjdą więc między innymi piłkarze Neptuna Końskie, Partyzanta Radoszyce, Radiator$ Stąporków, Tęczy Gowarczów oraz KS Smyków. 

REKLAMA

Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej wydał komunikat powołując się na zmiany wprowadzane przez rząd. Na stronie szpnkielce.pl czytamy:

REKLAMA

Wobec powyższego rozgrywki IV ligi oraz niższych klas rozgrywkowych seniorskich organizowane przez Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej zostają zawieszone na okres od dnia 20 marca 2021 r. do dnia 9 kwietnia 2021 r.

Zmiany w terminarzach IV ligi, klasy okręgowej oraz klasach A seniorów zostaną opublikowane w najbliższym czasie, po przeprowadzeniu konsultacji z Klubami i podjęciu stosownych decyzji przez Wydział Gier Świętokrzyskiego ZPN.

Poniżej przedstawiamy treść obostrzeń dotyczących sportu, jakie mają obowiązywać w całej Polsce w okresie od dnia 20 marca 2021 r. do dnia 9 kwietnia 2021 r.:

Organizacja współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych (a więc jednostek treningowych) i wydarzenia sportowego jest możliwa jedynie po spełnieniu łącznie następujących warunków:

1) wyłącznie w przypadku sportu zawodowego w rozumieniu art. 2 pkt 143 rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznającego niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art. 107 i 108 Traktatu lub zawodników pobierających stypendium sportowe, o którym mowa w ustawie z dnia Dziennik Ustaw – 29 – Poz. 367 25 czerwca 2010 r. o sporcie, lub zawodników będących członkami kadry narodowej lub reprezentacji olimpijskiej, lub reprezentacji paraolimpijskiej, lub uprawiających sport w ramach ligi zawodowej w rozumieniu tej ustawy, lub dzieci i młodzieży uczestniczącej we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy;

2) ich organizowania bez udziału publiczności.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *