IV Liga: Cenne punkty Neptuna i przegrana Partyzanta [wideo, zdjęcia]

Partyzant Radoszyce przegrał na wyjeździe z Pogonią Staszów. Neptun Końskie po niezbyt ładnym meczu zdobył cenne trzy punkty zaliczając na własnym boisku wygraną z Nidą Pińczów.

Radoszyczanie w Staszowie ulegli zdecydowanie, bo aż 3:1, a jedynego gola zdobyli w doliczonym czasie gry. Po 14 kolejkach Partyzant jest na 16, trzecim od końca miejscu w tabeli. Za tydzień piłkarze trenera Zbigniewa Podsiebierskiego podejmą Orlicz Suchedniów. Mecz zaplanowano na niedzielę o 13:00.

Olimpia Pogoń Staszów – Partyzant Radoszyce 3:1 (2:0)

Z kolei Neptun w niedzielne popołudnie podejmował Nidę Pińczów.  Od pierwszego gwizdka goście mocno atakowali, nasi bronili się wybijaniem piłki na rzut rożny, przez pierwsze 15 minut nasi piłkarze nie opuścili własnej połowy, a goście prowadzili 4:0 w rzutach rożnych.
W 16 minucie Karol Stępnik zagrał piłkę z rzutu wolnego do Szymoniaka, a ten uderzył wzdłuż linii bramkowej i bliski zdobycia bramki był Bartosz Malinowski, który mógł tylko dotknąć piłkę nogą i byłoby 1:0. Niestety tego nie zrobił.
Minutę później ręką zagrał obrońca Nidy w polu karnym i sędzia bez wahania wskazał na 11 metr, rzut karny pewnie wykorzystał Karol Stępnik. Nasz zawodnik bardzo dobrze wykonał rzut karny, bramkarz rzucił się w swój lewy róg bramki, a Stępnik wyczekał i ze stoickim spokojem posłał futbolówkę w jego prawy róg

Kolejne fragmenty meczu to zwykła kopanina, mnóstwo niecelnych podań i kiksów z obu stron.W ostatnich dziesięciu minutach Nida rzuciła się do ataku, nawet bramkarz gości włączał się do gry opuszczając własne pole karne, ale mimo usilnych starań piłkarzom Nidy nie udało się zmienić wyniku gry. Neptun dosyć szczęśliwie dowiózł do końca trzy punkty, a jak mówili obserwatorzy tego spotkania jedyne co tego dnia zachwyciło i było piękne w Końskich to pogoda. Neptun jest na siódmej pozycji w tabeli, a w przyszłą sobotę na wyjeździe zmierzy się z trzecim Granatem Skarżysko-Kamienna.

Neptun Końskie – Nida Pińczów 1:0 (1:0)
Gol: Karol Stępnik
Neptun: Herda, Maciejewski, Skalski, Zacharski, Sierszyński, Dajer (Płyta), Sroka, Szymkiewicz, Malinowski (Pilarski), Szymoniak, Stępnik (Pach).