W 22. kolejce IV Ligi to drużyny z powiatu koneckiego były faworytami swoich potyczek. Powiodło im się różnie. Partyzant zremisował, a Neptun pewnie wygrał.

Radoszyczanie, którzy zajmują dwunastą pozycję w tabeli pojechali do piętnastej Lubrzanki. W Kajetanowie kibice zobaczyli spektakl bez goli. Zatem podopieczni trenera Jarosława Komisarskiego mogą sobie dopisać jeden punkt, co z pewnością przyjmują z mieszanymi nastrojami. W następną niedzielę o godzinie 16.00 Partyzant na stadionie przy ulicy Krakowskiej będzie podejmował dziesiątą w lidzę Moravię Morawica.

Lubrzanka Kajetanów – Partyzant Radoszyce 0:0

Na nie najwyższym poziomie stał mecz w Końskich. Neptun, który w tabeli jest piąty na stadionie przy ulicy Sportowej mierzył się z czternastą Unią Sędziszów. Spotkanie od początku do końca kontrolowali zawodnicy trenera Szpiegi, ale trzeba przyznać, że w meczu nie działo się za wiele. Dominowała gra w środku pola, goście próbowali przedostać się w pole karne Łukasza Herdy głównie długimi piłkami, ale i one były wygaszane przez naszych defensorów. W 21. minucie Neptun wyszedł na prowadzenie po tym jak rzut karny pewnie wykorzystał Gardynik. Druga połowa to znowu dużo gry z niecelnymi podaniami, strzałami na wiwat i sporą liczbą fauli. Naszym udało się jednak podwyższyć, a zarazem ustalić wynik – na 2:0 ponownie trafił Piotr Gardynik, ale tym razem z akcji. Do poziomu piłkarskiego widowiska na szczęście nie dostosowali się fani, którzy w niedzielę głośno wspierali piłkarzy Neptuna.

Za tydzień podopieczni trenera Waldemara Szpiegi na wyjeździe powalczą z Alitem Ożarów.

Neptun Końskie – Unia Sędziszów 2:0
Gole: Piotr Gardynik – 2
Neptun: Herda, Sztandera, Prus-Niewiadomski, Skoczylas (Sroka), Skalski, Armata, Szymkiewicz, Maciejewski, Supierz (Majchrzak), Cieślik (Pilarski), Gardynik.