REKLAMA

Iwona Wielgus kończy swoją kampanię na Konecczyźnie [wideo, zdjęcia]

Iwona Wielgus startująca z pozycji 4 na liście Lewicy do Sejmu RP rozpoczynała swoją kampanię wyborczą w Końskich rozdając mieszkańcom hot-dogi i rozmawiając z nimi o problemach regionu. Wtedy obiecała, że na zakończenie czasu, w którym kandydaci walczą o głosy ponownie zajrzy do naszego regionu. Jak powiedziała tak zrobiła i ostatnio spotkała się  z mieszkańcami Końskich oraz Stąporkowa. 

REKLAMA

„Kampania dobiega końca. Wszystkie miejscowości staramy się objechać, być z mieszkańcami, rozmawiać o tym co tak naprawdę najbardziej boli mieszkańców świętokrzyskiego. Tematy, które się pojawiają są podobne w każdej miejscowości – problemy z dojazdami, problemy komunikacyjne, problemy też z wyjazdem młodego pokolenia ze świętokrzyskiego, problemy związane z gospodarką, prowadzeniem biznesu” –  mówiła nam Iwona Wielgus.

I to właśnie o tym ostatnim głównie mówili drobni przedsiębiorcy, z którymi kandydatka spotykała się na targowicy w Stąporkowie.

REKLAMA

-„Rozmawiam z ludźmi, którzy prowadzą swój mały biznes i mówią, że jest coraz ciężej. Jeżeli porównają sobie sytuację, która była kilka lat temu i dziś to po prostu obciążenia dla przedsiębiorcy są bardzo duże. Duże obciążenia to przede wszystkim ZUS, który jest największą bolączką i jakby wypracowanie zysku dla takiego małego przedsiębiorcy to jest temat, który spędza sen z powiek […] Na pewno zmniejszenie obciążeń, przede wszystkim ZUS mniejszy, w zależności od wielkości tego przedsiębiorstwa, działalności powinien on być odpowiednio mniejszy. Nie jednakowy dla wszystkich, a proporcjonalnie mniejszy dla małych przedsiębiorców. To można zrobić. Są takie kraje jak Czechy, gdzie już w tej chwili bardzo duża część przedsiębiorców przenosi swoje firmy. To pokazuje przykład, że można wyjść na przeciw, te opłaty zmniejszyć, bez szkody dla gospodarki, a nawet lepiej to wszystko funkcjonuje” – tłumaczy działaczka Lewicy.

Problemy przedsiębiorców są dla tej kandydatki szczególnie ważne, bo sama od kilkunastu lat prowadzi własną firmę. To jednak nie wszystko o czym mówili jej mieszkańcy Konecczyzny –„Oczywiście problemy związane ze służbą zdrowia, wydłużającymi się kolejkami do specjalistów, możliwością dojechania do specjalisty choćby do takiego większego miasta jak Kielce. To są takie problemy, które najczęściej mieszkańcy sygnalizują” – mówiła nam Wielgus.

Iwona Wielgus podczas kampanii wyborczej gościła na Konecczyźnie wielokrotnie, była także w naszym TKN Studio. Kandydatka deklaruje, że jeśli zostanie posłem skupi się także nad działalnością dla regionu koneckiego. Sondaże zaś pokazują, że jeżeli Lewica zgarnie w świętokrzyskim dwa mandaty to obok Andrzeja Szejny to właśnie Wielgus może zostać parlamentarzystką.

Zdjęcia:

Materiał wyborczy KW Sojusz Lewicy Demokratycznej

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *