REKLAMA

Izabela Trojanowska świetnie bawiła się z konecką publicznością! [wideo, zdjęcia]

W czwartek na scenie restauracji „Leliwa” w Końskich odbyło się pierwsze po wakacjach „Spotkanie z gwiazdą”, organizowane przez MGDK w Końskich. Jest to już czwarte spotkanie z tego cyklu. Tym razem na zaproszenie koneckiego Domu Kultury odpowiedziała Izabela Trojanowska – niepokorna piosenkarka i aktorka.

REKLAMA

-„Bardzo się cieszę, że to już jest czwarte spotkanie. Zaczęliśmy to w zeszłym roku spotkaniem z braćmi Zielińskimi – liderami zespołu Skaldowie. Później Artur Andrus, Katarzyna Żak i dzisiaj Izabela Trojanowska. Cały czas próbujemy bardzo starannie dobierać gości tego cyklu żeby zadowolić publiczność konecką. Myślę, że to nam się udaje. Tych artystów jest bardzo dużo i mamy o wiele więcej planów jeśli chodzi o rozwój tej imprezy i one na pewno będą się pojawiały” […] Nie ukrywam że tutaj współpracujemy z Leszkiem Bonarem – dziennikarzem TVP 3 Łódź. On nam sporo sugeruje, on ma doświadczenie bo już tych spotkań w całej Polsce odbył bardzo dużo. Opieramy się na jego opinii, jego zdaniu […] To jest jeden z elementów na którym się opieramy, ale oczywiście mamy też swój pogląd na to jakich artystów, jakie gwiazdy zapraszać tutaj do nas, do Końskich” – opowiada Piotr Salata dyrektor Miejsko Gminnego Domu Kultury w Końskich.

REKLAMA

Rozmowę z Izabelą Trojanowską prowadził wspomniany wcześniej przez dyrektora Leszek Bonar. W pytaniu o to, jak zaczęła się jej przygoda z muzyką piosenkarka przyznała się do tego, że to śpiewając w chórze kościelnym podjęła decyzję o tym, że zostanie piosenkarką a nie zakonnicą. Opowiadała o swojej mentorce – Danucie Baduszkowej i o przyjaciołach ze Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Mówiła o tym że tworząc swoje stroje inspirowała się zagranicznymi artystami, którzy występowali na wielkich scenach w Londynie oraz Czesławem Niemenem. Wspominała o albumie „Pożegnalny Cyrk”, który nagrała z Tadeuszem Nalepą w 1982, a który został wydany dopiero jedenaście lat później ze względu na ówczesną cenzurę. Wyjaśniała powody, dla których wyemigrowała z kraju. Mówiła o współpracy z Budką Suflera i Stalowym Bagażem. W trakcie spotkania zaśpiewała przeboje takie jak: „Tyle samo prawd, ile kłamstw”, „Podaj Cegłę” „I Stało się”, „Wakacyjna Miłość” oraz „Na Skos” ze swojej najnowszej płyty, którą nagrała w 2016 roku wraz z Janem Borysewiczem.

W drugiej części spotkania Leszek Bonar pytał o karierę aktorską Trojanowskiej. Opowiadała o przyjaźniach na planie filmowym „Strachy”, o roli lesbijki w serialu „Kariera Nikodema Dyzmy” oraz o roli Moniki Ross-Nawrot w serialu „Klan”, który jest już na antenie TVP 1 od 22 lat. Aktorka opowiadała o swoich zainteresowaniach – o tym, że uwielbia zwiedzać świat, jeździć na rowerze i wędkować. Następnie widownia mogła zadawać artystce pytania. Spotkanie zakończyła utworem „Wszystko czego dziś chcę” odśpiewanym wraz z klaszczącą widownią. Przy wyjściu z sali bankietowej można było zakupić płyty Trojanowskiej oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie i otrzymać jej autograf.

Serie „Spotkanie z Gwiazdą” cieszą się dużym zainteresowaniem. W czwartek do restauracji „Leliwa” przybyło ok. 150 osób. Jak zapowiedział dyrektor MGDK jest to dopiero początek.

Zdjęcia (Patryk Dołęga):

Zdjęcia (Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *