REKLAMA

Jagodowe Święto Smykowa. Zobaczcie fotogalerię

„Jagódka” – pod takim tytułem już od kilku lat organizowany jest tradycyjny festyn w gminie Smyków. W sobotę jego główną gwiazdą był zespół disco polo Piękni i Młodzi. Na plac przy Urzędzie Gminy dotarło mnóstwo osób… a wśród nich znaleźli się nasi skoczkowie narciarscy: Łukasz Rutkowski i Klemens Murańka!

REKLAMA

Szczegółowa relacja wideo już wkrótce. 

REKLAMA

Jagodowe święto związane jest z tym, że gminę Smyków otaczają wysokie lasy, a w nich przecież znajdujemy te owoce. Tegoroczna „Jagódka” była połączeniem festynu rodzinnego z licznymi koncertami. Na scenie zobaczyliśmy więc grupy śpiewające oraz tańczące: Królewiaczki, Wincentowianie, Smykovia i w końcu gwiazdę wieczoru, czyli zespół Piękni i Młodzi. W międzyczasie prezentowały się też dzieci z miejscowych szkół z Królewca oraz Miedzierzy. Uczniowie od władz gminnych i sponsorów za swoje radosne występy otrzymali w nagrodę wycieczkę do kina. Młodzieży oraz ich wychowawcom najserdeczniej dziękował gospodarz imprezy – wójt gminy Smyków Józef Śliz.

Podczas festynu rozstrzygnięto także konkurs ekologiczny. Najważniejszymi konkursami dnia były jednak te związane z kulinariami. Już od godziny 16:00 można było częstować się lokalnymi specjałami przygotowanymi przez poszczególne sołectwa. Swoje stoiska miały między innymi takie wsie jak Trawniki, Stanowiska, Przyłogi, Kozów, Salata, Wólka Smolana i prawdopodobnie wszystkie pozostałe z gminy Smyków. Goście święta mogli poczęstować się wybornymi specjałami: kuglem, pigołami, bigosem, bograczem, kapustą z grochem, zupą pulpetową, leczo, czy specjalną kapustą babci z kiełbasą po adamowsku. W tym przypadku wszyscy byli zwycięzcami! Jury nie przyznało nagrody głównej, a upominki rozdano każdemu zaangażowanemu w tworzenie lokalnych przysmaków.

Wiele emocji dostarczył tradycyjny podczas „Jagódki” konkurs lepienia pierogów. Wystartowało w nim dwanaście zespołów, a ich zadaniem było stworzyć jak największą ilość jagodowych pierogów. Jury, w którym znalazły się między innymi żony zaproszonych wójtów z innych gmin naszego powiatu – Leszka Kucy i Stanisława Pacochy miało za zadanie nie tylko przeliczyć stworzone pierożki, ale ocenić także ich kształt oraz smak. Ostatecznie wygrała tutaj drużyna z Królewca, której w 20 minut udało się ulepić aż 98 pięknych i smacznych jagodowych pierogów.

Smykowski festyn był także okazją do spotkania się lokalnych samorządowców. Na placu wypatrzyliśmy między innymi radnych powiatowych Grzegorza Pieca i Michała Cichockiego, wójta Gowarczowa Stanisława Pacochę wraz rodziną, wójta Rudy Malenieckiej Leszka Kucę z małżonką, wiceburmistrza Końskich Marcina Zielińskiego, czy Wiesława Wojciechowskiego – przedstawiciela europosła Janusza Wojciechowskiego. Wśród mieszkańców niespodziewanie, jak się okazało na zaproszenie wójta, pojawili się także nasi skoczkowie narciarscy, wielokrotni medaliści różnych imprez – Klemens Murańka i Łukasz Rutkowski.

Nad sprawną organizacją imprezy czuwała zgrana załoga Urzędu Gminy w Smykowie  z wicewójtem Radosławem Orzelskim i wójtem Józefem Ślizem na czele. Jagódka 2018 była bardzo udanym świętem wszystkich związanych ze smykowską ziemią!

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *