REKLAMA

Jak jeździ się po alkoholu i narkotykach? Sprawdzali to uczniowie! [wideo, zdjęcia]

W ramach Koneckich Dni Profilaktyki już kolejny raz na placu manewrowym przy stadionie ‚OSiR’ w Końskich zorganizowano nietypowe warsztaty… z jazdy pod wpływem alkoholu. Oczywiście nie była to prawdziwa jazda, a symulacja w alkogoglach. Nad wszystkim czuwał zaś specjalista ze Szkoły Jazdy Mikołajczyk. 

REKLAMA

Za organizację tej bardzo realnej lekcji odpowiadał konecki SANEPID –„Pomysł powstał parę lat temu jeszcze jak nie mieliśmy swoich alko i narkogogli głównie w konsultacji z policją. Niestety coraz więcej mamy wypadków na drogach. Z roku na rok rośnie liczba wypadków powodowanych między innymi przez osoby prowadzące po spożyciu alkoholu. I dlatego taki pomysł i fajnie, że realizacja się udaje […] Pomaga to młodzieży zrozumieć, że to nie jest zabawa, to jest prawda. Pokazuje to jak bardzo nasze zmysły są mylone po spożyciu alkoholu i jak bardzo utrudnia to jazdę samochodem, ale nie tylko, bo na pewno rowerem i motocyklem również” – opowiadał nam Marcin Szyposzyński z koneckiego SANEPID-u.

REKLAMA

Za kółkiem w alko, ale i narkogoglach usiedli pełnoletni uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Końskich, Szkoły Awans oraz z I Liceum Ogólnokształcącego w Końskich –„Wrażenia są niezapomniane, dosyć ciężko było. Trzeba było pilnować odległości od słupka. Myślę, że tego typu lekcja daje do myślenia, bo inaczej się jeździ na trzeźwo, inaczej w tych okularach. Nie polecam w świecie rzeczywistym tego próbować” – mówi Piotr z ‚Ekonomika’.

Żywo zainteresowani tematem uczniowie mogli spróbować także zwykłego spaceru po linii w alko oraz narkogoglach i to także większości z nich sprawiało wiele trudności. Tego typu profilaktyka pozostawia ślad w pamięci uczestników zdarzenia i na pewno jest to lepsza forma dotarcia do młodych ludzi niż zwykłe ulotki czy pogadanki.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *