REKLAMA

Jak jeździć po Piłsudskiego? Mieszkańcy się skarżą, gmina chce edukować [wideo]

Niemal od początku wakacji w centrum Końskich obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego, które niejako narzuca wprowadzona tam „Strefa Zamieszkania”. Wielu mieszkańców skarży się jednak, że kierowcy kompletnie nie przestrzegają zasad związanych ze strefą – niektórzy świadomie, inni z braku wiedzy. Gmina zapowiada w tej sprawie akcję edukacyjną. 

REKLAMA

„Tam jest strach wyjeżdżać z Targowej i Łaziennej z pierwszeństwem. Ostatnio stosując się do nowych przepisów ruchu, zostaliśmy strąbieni i oczywiście poleciały nieme bluzgi za szybą i machanie rękami dobrze, że mamy videorejestrator. Z Pocztowej też stanęliśmy dęba przed pędzącym pojazdem. Tam powinien być znak „Uwaga zmiana organizacji ruchu” – napisała pani Marta

„Dodam że wyjazdy z Łaziennej, Targowej i Pocztowej w dzień roboczy są zasłonięte samochodami, więc trzeba się prawie zatrzymać by przepuścić tych z prawej strony….” – dodała pani Joanna

REKLAMA

„Ulica Piłsudskiego w Końskich to istna parodia. Duża ilość ludzi jeździ tam na pamięć i wymusza tak pierwszestwo że parę razy już bym nie miał przodu samochodu. Proponuję żeby miasto zrobiło tam jakąś kampanie informacyjna albo dało jakieś wielkie znaki z informacją UWAGA. Niektórzy ludzie to naprawdę to prawko znaleźli w chipsach” – pan Kamil.

Podobnych wpisów w założonym wątku na forum Que Pasa Końskie znaleźć można kilkadziesiąt. Czy przedstawiciele gminy Końskie zamierzają coś zrobić by uświadomić konecczan odnośnie poprawnego poruszania się po nowym centrum miasta? Okazuje się, że w planach jest akcja informacyjna:

„Jesteśmy po rozmowie z policją i planujemy przeprowadzenie kilku akcji informacyjnych. Natomiast policja obiecała nam, że przez najbliższe tygodnie będzie starała się prowadzić tam takie akcje sprawdzające sposób korzystania z tych ulic. Przy czym te akcje mają mieć charakter informacyjny, a interwencje policji charakter pouczeń […] Jeżeli akcja informacyjna nie przyniesie większych skutków to w następnym kroku policja ma prawo sięgnąć po inne środki, które mogą być skuteczniejsze, w tym przypadku chodzi o bezpieczeństwo” – mówi Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

W strefie zamieszkania obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h. Tymczasem wielu mieszkańców skarży się na pędzące przez centrum auta. Władze gminy Końskie na ten moment nie przewidują tam progów zwalniających, ale po akcji informacyjnej niemal pewne jest, że posypią się mandaty drogowe dla tych, którzy wciąż będą łamać przepisy.

W przyszłości strefa zamieszkania w centrum może zostać rozszerzona o ulice Pocztową i Łazienną – najpierw jednak przy nich dojdzie do robót budowlanych –„W najbliższym naborze do programu Przebudowy Dróg Lokalnych przygotowujemy zgłoszenie projektu przebudowy chodników na tych ulicach tak by nadać im kształt zbliżony do tych w samym centrum. By ułatwić przemieszczanie w ruchu pieszym po tych chodnikach, które dzisiaj nie są najwygodniejsze” – tłumaczy Obratański.

O kolejnych ewentualnych zmianach w centrum, także tych związanych z ruchem drogowym będziemy Państwa na bieżąco informować.

REKLAMA

16 thoughts on “Jak jeździć po Piłsudskiego? Mieszkańcy się skarżą, gmina chce edukować [wideo]

 1. Konecczanka pisze:

  Najważniejsze, że po Modliszewicach i Sieroslawicach jeździ się bez problemu i po nowych drogach. Istotne też jest, że parking przed Urzędem Miasta jest dla uprzywilejowanych i bezpłatny.
  Reszta co to kogo obchodzi…

  Wybory w tym mieście powinny pokazać co w tym mieście jest do zmiany.

 2. Zenek pisze:

  Panie Obratański chyba to nie był Pana pomysł?

 3. taki tam pisze:

  Moim zdaniem na ulicach Łazienna, Pocztowa, Targowa powinny być postawione znaki „STOP” i byłoby po kłopocie a nie „zasada prawej ręki”.
  Każdy tylko straszy mandatami jakby byli królami tego życia, wszystkiego się bój od dziecka do starości. Mnie ta cała zmiana która zachodzi w Końskich się nie podoba i zdania nie zmienię. Wolałbym żeby w Końskich po wszystkich drogach jeździło się jak po stole niż patrzeć na ten bezkresny beton.

 4. Ulica pisze:

  Bla bla bla teraz ul Piłsudskiego to dno totalne burdel na kółkach ja kilka razy modliłam się żeby cała przejść z dziećmi na drugą stronę bo cymbał nawet nie raczył się zatrzymać a jak już do tego doszło ,e się zatrzymał to zostałam wyzywana że co ja robię że się pcham na drogę . Panie Obratanski najlepiej zrobić światła i pasy bo naprawdę dojdzie do tragedji

 5. Anna pisze:

  A ja czytam i nie wierzę, może źle zrozumiałam tekst. Gminny budżet ledwo dyszy, a Łazienną chcą do przebudowy? Po co? Mało jest dziur do załatania i gorszych ulic? Ktoś powinien się huknąć porządnie w głowę w tym naszym pałacu.

 6. aaa pisze:

  chore przepisy jak i to miasto i jak dojdzie do tragedii to zwalą wine na tuska lub putina ,omijam piłsudskiego obwodnicą bo szkoda auta

 7. stachu stach pisze:

  Brawo taki tam.

 8. Dudu pisze:

  Elektorat pisowski i tak nie zrozumie przepisów, wie tylko gdzie się zgłosić po zasiłek albo po 500+

 9. Adam pisze:

  Jasne, zrobili bałagan, a teraz będą napuszczać policję na swoich wyborców.
  Brawo burmistrzu.

 10. konwit pisze:

  W sierosławicach po nowych drogach!? 😂 Dobre🤣

 11. Konecczanka pisze:

  konwit
  Przemyśl konkluzję jeszcze raz

 12. Bolek pisze:

  A gdzie przejścia dla pieszych?
  Niech pan burmistrz udowodni wszystkim mieszkańcom że jest tam bezpiecznie i spróbujcie tam (kilka razy dla pewności) spróbuje tam przejść przez ulice.

  Sam próbowałem kilka razy. Narpierw stanie na krawężniku i oczekiwanie na bezpieczne przejście na drugą strone. Aż samochody zwolnią i zatrzymają się. I jeszcze ten wzrok kierowcy bo musiał zatrzymać auto. Ileż to razy słyszałem tam klaksony samochodowe. Teraz omijam tą ulice. Tak odważny to ja nie jestem.
  A wystarczyłoby wyznaczyć przejścia dla pieszych i byłoby bezpiecznie.

 13. Andrzej pisze:

  Moja propozycja dla Burmistrza ,zakaz wjazdu samochodów wyjątek tylko samochody na chwilowe zaopatrzenie i wjazd do posesji. Spacer każdemu dobrze zrobi.

 14. aaa pisze:

  apropo świateł które tam były przed remontem gdzie są ,i co do ul łaziennej niedawnio była remontowana ale co tam podatnicy zapłacą a bruk granitowy z ulicy sprzeda się znajomym za grosze ot takich mamy rządzących nieswoje łatwo rozdawać

 15. Logos pisze:

  Pieszy stał się kierowcą i świat tego nie przyjął. Albowiem w umyśle rzeczy są dane raz na zawsze. Co mi do twego umysłu głupcze, tak jak tobie do Mego życia mówi Pan.

 16. […] Koniec wakacyjnej piłki nożnej. Najlepsze STI KopaninyWypadek z udziałem motoroweru i VW Golfa w BedlnieSetki zwolnionych z ceramiki? Przyczyną podwyżki cen gazuZnamy program Koneckiego Września 2022Końskie: Rusza Budżet Obywatelski 2023. Można zgłaszać projektyJak jeździć po Piłsudskiego? Mieszkańcy się skarżą, gmina chce edukować […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *