REKLAMA

’Jak mądrze dokarmiać ptaki?’ Postawiono tablice informacyjne

Dzięki wspólnej inicjatywie gminy Końskie i Nadleśnictwa Barycz przy zbiornikach wodnych – przy ulicy Browarnej i w Starym Młynie – stanęły tablice informacyjne z wieloma ważnymi informacjami o prawidłowym sposobie karmienia ptaków.

REKLAMA

„To była wspólna inicjatywa moja i Agnieszki Dąbroś z UMiG, aby skorzystać z infografiki Lasów Państwowych i uświadomić ludzi dokarmiających ptaki na zbiornikach rekreacyjnych, aby robili to w sposób odpowiedni. Głównie chodzi o odpowiedni pokarm, czyli ziarno odpowiednie dla danego ptaka i pokarm podawany w odpowiednim miejscu, czyli nie rzucany do wody, tylko w miejsce suche. Jedzenie rozwodnione nie służy ptakom. Przed epidemią Urząd Miasta planował postawić także urządzenia, w których można zakupić gotową mieszankę ziaren” – informował nas Kamil Kubicki, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Barycz.

REKLAMA

Ustawienie tablic jest wspólną inicjatywą Nadleśnictwa Barycz i gminy Końskie, ale projekt w całości finansowany jest przez Lasy Państwowe.

Infografika Lasów Państwowych.

Warto dodać, że z punktu widzenia wędkarzy rozpowszechnienie takiej infografiki edukującej ludzi jest bardzo ważną sprawą, ponieważ nieodpowiednie dokarmianie nie szkodzi tylko ptactwu, ale i całej florze i faunie wodnej.

Zdjęcia (Wędkarstwo Końskie / Grzesiek Borowski):

REKLAMA

One thought on “’Jak mądrze dokarmiać ptaki?’ Postawiono tablice informacyjne

  1. […] Jeszcze raz apelujemy: nie dokarmiajcie ptactwa pieczywem. Do tego celu warto użyć gotowanych warzyw, ziarna zbóż, orzechów lub suszonych owocow. Szerzej o bezpiecznym dokarmianiu ptaków informowaliśmy TUTAJ. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *