REKLAMA

Jak uczcić roczek dziecka? Niezapomnianym prezentem okaże się gustowna pamiątka

Ukończenie pierwszego roku życia to moment przełomowy zarówno dla malucha, jak i dla jego rodziców. Nasza pociecha przestaje być niemowlakiem, zaczyna coraz skuteczniej porozumiewać się z otoczeniem i cały czas nabywa nowe umiejętności. Taką chwilę trzeba uczcić, dlatego bliscy solenizanta organizują przyjęcie na jego cześć. Zaproszeni goście często zastanawiają się, jaki prezent będzie idealny na tę okazję. I choć wielu z nich obdarowuje malucha zabawkami, wciąż niesłabnącą popularnością cieszą się tematyczne pamiątki, do których dziecko może wrócić po latach, oglądając je z sentymentem.

REKLAMA

Postaw na podarek, z jakiego solenizant skorzysta w przyszłości

REKLAMA

Sklepy z zabawkami prześcigają się w propozycjach dla rocznych pociech. Grające, świecące zabawki, interaktywne maskotki, samochodziki – wszystko to powinno dbać o rozwój dziecka, a w rzeczywistości albo ląduje w kącie pokoju, albo przyprawia rodziców o ból głowy. Dodatkowo warto wspomnieć, że maluch w tym wieku ma już swoje preferencje i nie każda zabawka może przypaść mu do gustu. Trafiony prezent na roczek powinien być przede wszystkim doceniony, jeśli jeszcze nie teraz, to za kilka lat. Dlatego doskonałym pomysłem okazuje się złota lub srebrna biżuteria.

Kolczyki dla dziewczynki, męskie bransoletki dla chłopca: takie propozycje ma na przykład sklep internetowy Murrano.pl. Dlaczego bowiem biżuteria ma być zarezerwowana jedynie dla kobiet? Również modny kilkulatek z chęcią założy sznurkową bransoletkę z doczepionym charmsem w kształcie skutera lub piłki. Niezależnie od tego, czy kosztowności są wykonane ze srebra, czy złota, z pewnością przetrwają próbę czasu i staną się wartościową pamiątką.

Prezent na roczek to także wzruszający podarunek dla rodziców

Pierwszy rok życia dziecka to niezapomniany czas dla mamy i taty. Maluch wykonuje wiele nowych czynności, uczy się świata, a każda chwila zdaje się warta uwiecznienia. Z pomocą przychodzi nowoczesna technologia, czyli aparat fotograficzny. Jednak, by nie pozostawać na łasce pamięci komputera, dobrym pomysłem jest wywołanie tradycyjnych fotografii. A kiedy już je mamy, przyda się album: i tutaj do głowy przychodzi kolejny pomysł na prezent. Rodzice malucha z pewnością ucieszą się z elegancko wydanego, spersonalizowanego albumu na zdjęcia. Z jego pomocą udokumentują najważniejsze wydarzenia z życia pociechy. Natomiast dziecko po upływie kilku lat z przyjemnością przeczyta skierowaną do siebie dedykację i chętnie posłucha wspomnień rodziny z czasów, gdy samo było jeszcze niemowlakiem.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *