REKLAMA

Jak w czasie pandemii funkcjonuje biuro poselskie Piotra Wawrzyka? [wideo]

Wiceminister Spraw Zagranicznych Piotr Wawrzyk prowadzi w Końskich biuro poselskie znajdujące się w delegaturze Solidarności, która ma swoją siedzibę w Skrzydle Pałacowym w Parku Miejskim. Sprawdzamy, jak jednostka funkcjonuje podczas pandemii.

REKLAMA

„Biuro funkcjonuje w trybie zdalnym. Osoba, która je prowadzi jest ze mną w bieżącym kontakcie i przekazuje wszystkie sprawy, które wpływają. Jest jeszcze taka możliwość, że w porach, gdy jest dyżur, ale mnie tam nie ma można przyjść do biura, zadzwonić z telefonu mojej asystentki i porozmawiać ze mną osobiście przez telefon, przedstawiając swoją sprawę” – informuje nas Piotr Wawrzyk.

Przypomnijmy, że poseł przyjmuje zainteresowanych w każdy drugi poniedziałek miesiąca w godzinach 14:30-16:00. Jakie problemy natomiast mają ludzie, którzy przychodzą do biur poselskich z prośbą o pomoc?

REKLAMA

„To są różnego rodzaju kwestie – kwestie emerytalno-rynkowe, kwestie warunków pracy, związane z działalnością urzędu miejskiego, miasta lub jednostek mu podległych. Oczywiście to samo, jeżeli chodzi o władze powiatu” – przyznaje wiceminister.

Czym dla Piotra Wawrzyka jest pomoc, której udziela nie tylko mieszkańcom Końskich, ale i obywatelom Polski w całym kraju? Czy wiceminister współpracuje także z władzami samorządowymi?

„To jest podstawowa forma działalności poselskiej w moim przekonaniu. Poseł jest do tego, aby być od kontaktu z ludźmi. Aby korzystając ze swojego mandatu, który posiada i tych uprawnień, które z niego wynikają móc pomagać ludziom w rozwiązywaniu tych problemów, z którymi nie umieją sobie poradzić w inny sposób. Z drugiej strony, jeżeli jest potrzeba – tym się też zajmujemy, możemy reprezentować interesy powiatu, w tym przypadku Końskich na arenie krajowej. W konsekwencji załatwiać sprawy, które mają władze powiatu, czy władze miasta” – tłumaczy poseł.

Funkcjonowanie biura poselskiego Piotra Wawrzyka w Końskich w trybie stacjonarnym będzie uzależnione od rozwoju sytuacji epidemicznej w naszym kraju. W przypadku zmian w formie funkcjonowania biura będziemy Państwa informować.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *