REKLAMA

Jak wygląda nabór do Jednostki Strzeleckiej? [wideo, zdjęcia]

Trwa nabór do Jednostki Strzeleckiej 2026 Końskie! Za strzelcami już drugie zajęcia rekrutacyjne w czasie pandemii. Nie przeszkodził im nawet deszcz i niska temperatura. Sprawdzamy jak zostać strzelcem i co robi się w takiej jednostce. 

REKLAMA

W  sobotę o godzinie 11:00 rozpoczęło się spotkanie naborowe, podczas którego przyszli rekruci mieli okazję poznać tajniki strzeleckiego szkolenia.

„Dzisiaj zamierzamy im pokazać co nieco z musztry, nauczyć ich alfabetu Morse’a oraz trochę survivalu. Wybierzemy się do lasu no i zobaczymy jak wyjdzie. Mamy nadzieję, że będą chętni za dwa tygodnie także przyjść” – mówił nam druż. Piotr Malinowski, Rzecznik Dowództwa Jednostki Strzeleckiej 2026 Końskie.

REKLAMA

Zapytaliśmy także jednego z rekrutów, co skłoniło go do przyjścia na zajęcia: „Na pewno w dużej części koledzy, przyjaciele. Wydawało mi się, że fajna atmosfera będzie. […] Od trzech lat interesuję się wojskiem. […] Wydaje mi się, że raczej pójdę w tym kierunku” – mówi nam Wiktor Nowakowski, jeden z rekrutów.

Nowy narybek świetnie poradził sobie z nadawaniem wiadomości przy pomocy alfabetu Morse’a, mimo że ta trudna umiejętność była dla nich nowością. W tym samym czasie kilku członków jednostki ćwiczyło postawy strzeleckie oraz zasady bezpiecznego używania broni. Następnie rekruci przeszli do ćwiczenia musztry, a strzelcy przemaszerowali do lasu, gdzie po zamaskowaniu się przygotowali dalszą część zajęć.

W szeregi Jednostki Strzeleckiej 2026 Końskie może dołączyć każdy ochotnik, który ukończył 11 rok życia i chce poznać życie strzelca szkolonego między innymi z taktyk wojskowych czy ratownictwa. 31 października odbędzie się jeszcze jedno spotkanie rekrutacyjne w godzinach 11:00 – 16:30 pod szkołą w Stadnickiej Woli. Przyjść może każdy! Ważne by pojawić się tam punktualnie o 11:00.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *