REKLAMA

Jak wygląda sytuacja epidemiczna w koneckim szpitalu?

Trzecia fala koronawirusa dotarła do powiatu koneckiego. Sprawdzamy, jak wygląda sytuacja pandemiczna w koneckim szpitalu.

REKLAMA

W powiecie koneckim przybyło 18 osób zakażonych koronawirusem w ciągu ostatniej doby. Więcej szczegółów w naszym raporcie epidemicznym. W związku z pogarszającą się sytuacją w naszym kraju postanowiliśmy dowiedzieć się, jak radzi sobie Szpital Specjalistyczny św. Łukasza w Końskich.

REKLAMA

„W tej chwili mamy na 14 łóżek 10 zajętych dla pacjentów covidowych. A na pięć respiratorowych zajęte są cztery. Wszystko to jest zmienne, bo to jest raport z rana. Zgłasza się dużo osób z dodatnimi wynikami, ale nie wszystkie wymagają hospitalizacji” – poinformował nas Wojciech Przybylski, dyrektor szpitala.

Dowiedzieliśmy się ponadto, że zabiegi na oddziale chirurgii naczyniowej, które były zawieszone z powodu wzrastającej liczby pacjentów, będą wykonywane już od najbliższego poniedziałku. Dyrektor wspomniał, że sytuacja związana z koronawirusem jest na tyle dynamiczna, że ciężko określić, czy za parę godzin nie braknie łóżek dla zakażonych.

Mimo to szpital nie zgłasza zapotrzebowania do wojewody na wsparcie poprzez zorganizowanie dodatkowych miejsc lub sprzętu do hospitalizacji pacjentów, ponieważ, jak powiedział nam dyrektor Przybylski, sytuacja jest obecnie stabilna.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *