REKLAMA

Jak założyć sprawę o znęcanie się psychiczne w UK?

Znęcanie się psychiczne w UK nie jest tematem obcym. Podobnie jak w Polsce, czy też w innych krajach. Niestety… . Temat jest bardzo przykry, ponieważ aż trudno uwierzyć, że „człowiek człowiekowi wilkiem”. O takich rzeczach można by mówić naprawdę dużo. Przykre jest to, że niektórzy czerpią wręcz dziką satysfakcję z robienia przykrości innym, znęcając się psychicznie. Na takie postępowanie nie ma żadnego przyzwolenia.

REKLAMA

Walka o odszkodowanie

The Criminal Injuries Compensation Authority to organizacja rządowa, która w Anglii zajmuje się przypadkami związanymi ze znęcaniem się psychicznym. Mogą zgłaszać się do niej wszystkie osoby, które czują, że ktoś dosłownie się nad nimi pastwi. Nie jest tu mowa tylko o rdzennych Brytyjczykach. Mogą z ich pomocy korzystać również Polacy, czy też osoby innych narodowości, które na co dzień mieszkają nie tylko w Anglii, ale również w Walii, czy też w Szkocji. Co jest ważne to fakt, że CiCa UK (jak się mówi na tą organizację w skrócie) pomaga udowodnić winę, aby tacy przestępcy nie pozostali bezkarni. Trzeba jeszcze dodać to, że każda osoba skrzywdzona ma również szansę na to, aby od swojego prześladowcy móc uzyskać odszkodowanie. Liczy się przecież nie tylko wyrok skazujący na odsiadkę w więzieniu. Należy się również rekompensata za doznane krzywdy.

REKLAMA

Złożenie zawiadomienia

Jak założyć sprawę o znęcanie się psychiczne? Trzeba spełnić określone warunki. Jedne z nich to złożenie sprawy w wyżej wskazanym urzędzie, w określonym czasie. Należy pamiętać o tym, aby trzymać się dwóch lat od momentu wystąpienia ostatniego zdarzenia lub od momentu zgłoszenia sprawy na policję. Niezależnie od tego, czy ma się do czynienia ze sprawą ciągłą, czy też jednorazowymi sytuacjami. Każdy z tych przypadków jest ważny. Nawet, jeżeli mowa jest o kilku osobach. Inną sytuację jest, jeżeli ktoś bał się z określonych powodów „odezwać” wcześniej. Np. mogło to wynikać z obawy o zdrowie bliskich. W grę wchodziło również życie lub jego utrata. Takie sprawy są naprawdę zawiłe i wymagają odpowiedniego podejścia. Trzeba działać, aby móc m.in. pozyskać pieniądze, które pomogą powrócić do normalnego życia. Chociaż czy z taką traumą będzie to możliwe?

Kto krzywdzi?

Znęcanie psychiczne może dotyczyć tak naprawdę każdego. Zarówno osób młodych, jak również starszych. Wiele osób znęca się nad dziećmi, które nie mają szansy nawet na to, aby rozpocząć normalne życie. Taka trauma naprawdę ciągnie się przez wiele lat. Odszkodowanie to tak naprawdę minimalny ułamek tego, co może doprowadzić do powrotu do normalnego życia. Wśród krzywdzących również może być każdy. Mogą to być najbliższe osoby, z którymi mieszka się na co dzień – mama, tata, rodzeństwo, ciocia, wuja, dziadkowie, itd. Do znęcania się psychiczne doprowadzają nawet pracodawcy, współpracownicy. Ciężko tak naprawdę wskazać wszystkich, bo temat tyczyć może się każdego. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby walczyć o sprawiedliwość, która pozwoli lepiej poczuć się osobom, jakie zostały w tym przypadku skrzywdzone.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://insito-odszkodowania.uk/porady-prawne/odszkodowanie-za-znecanie-sie-psychiczne-w-uk-kiedy-przysluguje/

artykuł sponsorowany

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *