REKLAMA

Jak złożyć wniosek rekrutacyjny do szkoły średniej?

Starostwo powiatowe w Końskich udostępniło niedawno instrukcję związaną z rekrutacjami do szkół średnich. Od poniedziałku 13 maja kandydaci do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych mogą w elektronicznym systemie rekrutacji samodzielnie zakładać swoje konto celem wygenerowania wniosku, który następnie trzeba będzie w terminie do 19 czerwca, do godz. 15:00 wydrukować, podpisać i złożyć do szkoły pierwszego wyboru.

REKLAMA

REKLAMA

Poniżej znajdziecie najważniejsze wskazówki dotyczące technicznych i terminowych kwestii, związanych z rekrutacją do szkół ponadpodstawowych:

 1. Kiedy można wypełnić i złożyć wniosek do szkół ponadpodstawowych?

Wniosek można wygenerować w systemie elektronicznym w każdym czasie, trzeba jednak pamiętać, by złożyć go do szkoły pierwszego wyboru w terminie do dnia 19 czerwca do godziny 15:00.

 1. Jak założyć konto w systemie Nabór?

Należy wypełnić wniosek i konto zostanie założone automatycznie.

 1. Ile szkół można wybrać w naborze?

Można wybrać maksymalnie 3 szkoły, ale w każdej z nich wybraną liczbę oddziałów.

 1. Czy wystarczy wypełnić wniosek elektronicznie?

Nie. Należy jeszcze wniosek wydrukować, podpisać i zanieść do szkoły pierwszego wyboru.

 1. Czy kolejność oddziałów na wniosku ma znaczenie?

Tak, ponieważ przydział/kwalifikacja następuje według kryterium najwyższej preferencji biorąc pod uwagę punkty kandydata, które decydują o zakwalifikowaniu. Należy zatem ułożyć oddziały od tych, do których chcemy się dostać najbardziej, do tych nieco mniej preferowanych.

fot. archiwum

 1. Czy można poprawić złożony wniosek?

Tak. Należy na swoim koncie, przy wniosku kliknąć w opcję „Poproś o wycofanie do edycji”. Wniosek cofa do edycji szkoła pierwszego wyboru – po zweryfikowaniu tej prośby z rodzicem/prawnym opiekunem kandydata.

TERMINY W REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2024/2025

13.05 – 19.06 (godz. 15:00) – złożenie wniosku do szkoły.

21.06 – 10.07 (godz. 15:00) – uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty.

18.07 – podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych

od 13.05 do 22.07 – wydawanie przez szkołę prowadzącą kształcenie zawodowe skierowania na badania lekarskie

18.07 – 24.07 (godz. 15:00) – potwierdzenie woli podjęcia nauki, poprzez przedłożenie oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginału zaświadczenia o wyniku egzaminu zewnętrznego (ósmoklasisty), o ile nie zostały złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły; w szkole zawodowej zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz braku przeciwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenia psychologicznego o braku przeciwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem

25.07 – podanie przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

Świętokrzyski Kurator Oświaty w terminie 26 lipca opublikuje informację o liczbie wolnych miejsc w szkołach ponadpodstawowych. Rekrutacja uzupełniająca prowadzona będzie do szkół, w których pozostaną wolne miejsca

W przypadku pytań, wątpliwości czy problemów związanych z rekrutacją można kontaktować się ze szkołą.

Na stronie internetowej https://swietokrzyskie.edu.com.pl/kandydat zamieszczony jest panel rekrutacji elektronicznej do szkół prowadzonych przez Powiat Konecki.

REKLAMA

6 thoughts on “Jak złożyć wniosek rekrutacyjny do szkoły średniej?

 1. rodzic pisze:

  Kto taką głupotę wymyślił?
  Na kilka dni przed rekrutacją wprowadzać zmiany i to tak istotne z punktu kandydatów.

 2. Ania pisze:

  Jaki sens ma taki sposób rekrutacji?
  Idę do powiatu który nie bawi się w taki cyrk bo tam złoże wniosek i jadę na wakacje. A w tym elektronicznym będę czekał do końca lipca na wynik a potem w sierpniu jeszcze biegał szukając kierunku który może się otworzy.

 3. Kuba pisze:

  Jestem z poza województwa świętokrzyskiego to jak mam założyć konto w tej durnej rekrutacji?
  Zmienić adres zamieszkania?

 4. Darek pisze:

  Pan starosta w radiu powiedział że absolwentów podstawówek będzie 300. A z tego co widzę to sama oferta Kanady to przeszło 300 miejsc w różnych zawodach.
  Czy to znaczy że do innych szkół nie będą przyjmować?
  Bo w rekrutacji do Kanady napisane jest że decyduje kolejność złożenia wniosku czyli przez to nie można składać wniosków do innych szkół jako 1 wyboru.

  • Kuba pisze:

   Zgłoś ten regulamin do kuratorium w Kielcach. Nie ma podstaw prawnych żeby o przyjęciu do szkoły decydowała data zgłoszenia wniosku.

 5. […] Zainteresowani nauką w Ekonomiku będą mogli zapisać się do niego elektronicznie. Jak przebiega rekrutacja internetowa? Instrukcję opisaliśmy w osobnym artykule (LINK). […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *